Rakip işbirliği aracı Slack’in 2020’de Avrupa Birliği’ne getirdiği kokunun ardından Microsoft, Teams’i ofis yazılımıyla otomatik olarak paketlemeyi durdurmayı kabul etti.

Başına Finans Zamanları (yeni sekmede açılır) (ödeme duvarı), hareket, şirketin on yıldan fazla bir süredir ilk antitröst soruşturması olacak olandan kaçma girişimidir.

Ancak artık CRM yazılım sağlayıcısı Salesforce’a ait olan Slack, daha fazla önlem alınması ve Microsoft Teams ile Office’in ayrı satılması gerektiğine dair bir karar alınması için baskı yapıyor.

Microsoft AB’ye karşı

İşbirliği ve video konferans yazılımı, Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana sürekli olarak kazançlı bir iş haline geldi. Teams, Slack ve Zoom gibi isimler daha önce bir süredir ortalıkta dolaşırken, ancak şimdi tartışmaya açık bir şekilde ev isimleri haline geldiler.

O halde Slack’in pastadaki payını kaçırdığını hissetmesi şaşırtıcı değil, ancak AB’nin yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu (AK) ile zaten uzun süren bu yasal savaş, Microsoft’un FT’ye gönderdiği bir açıklamayla devam edecek. yani görüşmeler devam ediyor.

Teknoloji devinin bir temsilcisi, “Büyük bir teknoloji şirketi olarak AB’deki sorumluluklarımızın farkındayız” dedi. Soruşturmasında komisyonla işbirliği yapmaya devam ediyoruz ve endişelerini gideren ve müşterilere iyi hizmet veren pragmatik çözümlere açığız.”

Microsoft, 2008’de Internet Explorer tarayıcısını Windows ile paketlediğinde daha önce de buna benzer bir sorunla karşılaşmıştı. İnceleme altında, kullanıcılara bir tarayıcı seçeneği sunmaya başladı, ancak sözünden döndüğü için AB tarafından 561 milyon Euro para cezasına çarptırıldı. Yani tarih tekerrür etmek üzere olabilir.

Aracılığıyla Sınır (yeni sekmede açılır)genel-6