Mix Fold 2’nin halefi olan Xiaomi Mix Fold 3, bir süredir söylentiler arasında. Çinli akıllı telefon üreticisi henüz bununla ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamadı, ancak son raporlar ve sızıntılar, akıllı telefonun beklenen özellikleri hakkında fikir veriyor. Katlanabilir telefonun 2023’ün ikinci yarısında piyasaya çıkması bekleniyor. Ve son bir ipucuna göre, Xiaomi’nin bir sonraki katlanabilir akıllı telefonu su geçirmez bir tasarıma ve bir periskop kameraya sahip olabilir.

Bir Weibo’ya göre postalamak Popüler Tipster Digital Chat Station tarafından geliştirilen Xiaomi Mix Fold 3, bir periskop kamera ve su geçirmez bir tasarıma sahip olabilir. Ancak ihbarcı, IP derecesini belirtmedi.

Tipster, akıllı telefonun adından bahsetmese de, Xiaomi’nin bir sonraki katlanabilir akıllı telefonu olacağı tahmin ediliyor. Geçen yılki öncülü Mix Fold 2’ye benzer şekilde 67W hızlı şarjı destekleyeceği bildiriliyor. Ek olarak, MIX Fold 3’ün daha ince ve daha hafif bir cihaz olması bekleniyor. Sızan diğer ayrıntılar arasında 4.800 mAh pil, 120 W kablolu şarj ve 50 W kablosuz şarj desteği yer alıyor.

Xiaomi Mix Fold 3’ün 2023’ün ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bir sonraki katlanabilir akıllı telefon Xiaomi’nin gücünü Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 SoC’si alacak. Yaklaşan katlanabilir akıllı telefon, muhtemelen bir USB 3.2 bağlantı noktasına sahip olacak ve 16 GB LPDDDR5x RAM ve 512 GB veya 1 TB UFS 4.0 depolama paketi sunacak.

Xiaomi Mix Fold 2, geçen yıl Ağustos ayında piyasaya sürüldü. 1.914×2.160 piksel çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 8.02 inç LTPO 2.0 dahili ekrana sahiptir. Telefonun dış ekranı 6,56 inç boyutunda. 1.080×2.520 piksel çözünürlüğe ve 120 Hz’lik aynı yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran. Akıllı telefon, kaputun altında bir Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 SoC ile donatılmıştır. 67W hızlı şarjlı 4.500mAh pil ile desteklenir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8