Kripto sektörüne adil bir şans vermeye hazır olan dünya çapında ülkeler, kripto şirketlerinin lisanslanmasını öncelik olarak almaya başlıyor. El Salvador, kendi bölgelerinde mağaza kurmak isteyen kripto firmalarına operasyonel onaylar veren diğer ülkeler listesine katılan en son ülke oldu. Kripto borsası Bitfinex, ülkede bir dijital varlık hizmet sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek üzere El Salvador’dan resmi bir lisans alan ilk kripto şirketi oldu.

Bu lisans, Bitfinex’in ülkenin yasal hükümlerine uygun olarak orta Amerika ülkesinde kripto ile ilgili hizmetler sunmasına izin verecektir.

“Bitfinex Securities, yatırımcıların blockchain tabanlı hisse senetleri ve tahviller de dahil olmak üzere bir dizi yenilikçi finansal ürüne erişimini genişletirken, yeni fon kaynaklarına erişim sağlayacak hizmetler sağlayacak. Basitçe söylemek gerekirse, yetersiz hizmet alan şirketlere, kuruluşlara ve yatırımcılara yeni fırsatlar sağlayan bir dizi çığır açan yeni araç sunacağız. Blog yazısı.

2021’de dünyada ödeme alternatifi olarak Bitcoin’i kabul eden ilk ülke olan El Salvador, kendisini kripto yanlısı bir ülke olarak kabul ettirdi.

Ülke, bölge içinde gerçekleşen kripto ile ilgili faaliyetleri yönetmek için daha fazla düzenleme getirmek amacıyla bu Ocak ayında kripto firmaları için lisanslamayı zorunlu kıldı.

Lisans, Web3 kuruluşlarının El Salvador’da net kurallara sahip düzenlenmiş bir pazarda sermaye artırmasına yardımcı olacak. Çerçeve ayrıca, tokenize edilmiş hisse senetleri, getiri sağlayan varlıklar ve diğer yatırım araçları gibi tokenize edilmiş menkul kıymetler sağlama ve bunlarla etkileşim kurma hakkındaki kuralları da detaylandırır.

“Bitfinex Securities, yatırımcıların blockchain tabanlı hisse senetleri ve tahviller de dahil olmak üzere bir dizi yenilikçi finansal ürüne erişimini genişletirken, yeni fon kaynaklarına erişim sağlayacak hizmetler sağlayacak. El Salvador ve Başkan Bukele’nin Bitcoin’i benimseme vizyonuna bağlı kalmaya devam edeceğiz. ”Şirketin blog yazısı ayrıca not edildi.

Salvador başkanı Nayib Bukele, tesislere güç sağlamak için doğal enerji kaynakları kullanarak BTC madenciliği sürecini çevre dostu hale getirmek için aktif adımlar atıyor. Bukele’nin cesur Bitcoin yanlısı yaklaşımı hem beğeni hem de eleştiri konusu oldu.

Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador’a Bitcoin gibi volatilitenin hakim olduğu bir dijital varlıkla olan yakın mali ilişkisini yeniden gözden geçirmesini tavsiye ederken, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve diğerleri gibi kripto destekçileri, Bukele’nin kripto konusundaki yaklaşımında umut vaat ediyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8