Apple, Tayland'da MacBook yapmak için tedarikçilerle görüşüyor: Nikkei

En yeni Apple M2 Max ve M2 Pro silikonu içeren, yakın zamanda piyasaya sürülen 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri artık satın alınabilir. Müşteriler, yeni MacBook Pro modellerini şirketin resmi web sitesi ve diğer yetkili perakende satış kanallarından satın alabilirler. devamını okumak için buraya tıklayın

Apple Inc. Nikkei’nin Perşembe günü bildirdiğine göre, şirketin imalat varlığını Çin’in ötesine genişletme çabalarının bir parçası olarak Tayland’da MacBook yapmak için tedarikçilerle görüşmelerde bulunuyor.

Müzakerelere katılan tedarikçilerin diğer müşteriler için zaten Tayland’da üretim kompleksleri var ve MacBook’lar için bileşenlerin ve modüllerin olası montajını ve üretimini tartışıyorlar. Elma Nikkei’ye söyledi.

Rapora göre Apple, bir yılı aşkın bir süredir Tayland’da Apple Watch’unu seri üretiyor.

bu iPhone Yapımcı, Reuters’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Apple’ın en son tedarikçi listesine göre, aralarında Compal Electronics Inc, Sony Group Corp ve Western Digital Corp’un da bulunduğu en az 18 tedarikçinin Tayland’da operasyonları bulunuyor.

Apple ve ana tedarikçileri, üretimi geçen yıl Foxconn’un en büyük iPhone fabrikasında katı COVID-19 bordürlerinin kesintiye uğradığı Çin’den uzaklaştırıyor.

Apple ayrıca, Pekin ve Washington arasındaki gerilimler nedeniyle işine gelebilecek bir darbeden kaçınmaya çalışıyor.

Ayrı bir gelişmede, Bloomberg News Perşembe günü şirketin Hindistan’daki iPhone üretimini üç katına çıkardığını ve geçen mali yılda ülkede 7 milyar doların üzerinde akıllı telefon topladığını bildirdi.

TechInsights endüstri analisti Abhilash Kumar, Asya ülkesinde daha fazla yeni müşteri çektiği ve üretimi Çin’den kaydırdığı için Apple’ın Hindistan’daki üretiminde önemli bir artış olduğunu söyledi.

Foxconn geçen ay Çin dışındaki yatırımları artırmayı planladığını açıklamıştı. Reuters’in geçen ay bildirdiğine göre, bir başka Apple tedarikçisi olan Pegatron Corp, Hindistan’da ikinci bir fabrika açmak için görüşmelerde bulunuyordu.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9