Silent Hill 2 Remake, eFootball ve Metal Gear stüdyosu Konami’de bir çalışanın, eski patronlarına yangın söndürücüyle saldırdıktan sonra cinayete teşebbüsten tutuklandığı bildirildi. Edinilen bilgilere göre saldırı, 11 Nisan’da 41 yaşındaki bir Konami çalışanının Tokyo’nun Ginza Six semtindeki gizlilik ve korku oyunu şirketinin ofislerine girerek 48 yaşındaki eski patronunun kafasına vurması sonucu meydana geldi. Daha sonra polis gelene kadar diğer çalışanlar tarafından alıkonuldu.

Yerel yayınlardan alınan haberlere göre, çalışan polise eski patronu tarafından “taciz edildiğini” ve kurbanı öldürmek amacıyla yangın söndürücüyle vurduğunu söyledi.

Her iki çalışanın da Konami’de hangi oyunlar, hizmetler veya ürünler üzerinde çalıştığı net olmasa da, ikisinin aynı ekipte görev yaptığı bildirildi. Şüphelinin, patronun kendisini taciz ettiğini iddia ederek iş yerinde gördüğü muameleyle ilgili olarak Konami amirlerine şikayette bulunduğu bildirildi. İddiaya göre o sırada patron hakkında herhangi bir işlem yapılmadı.

Saldırının kurbanının yedi gün hastanede kalmasını gerektirecek bir kafa travması geçirdiği bildirildi.

Eski patronuna yangın söndürücüyle vurduktan sonra, şüpheli ve Konami çalışanının yerel polis tarafından olay yerinde tutuklanmadan önce diğer Konami çalışanları tarafından yere yapıştırıldığı bildirildi. Bu hikaye, dahil olmak üzere çeşitli Japon yayınlarında bildirildi. canlı kapıve tarafından İngilizceye çevrilmiştir. Silikon Çağı.

Konami’nin şu anda Silent Hill 2’nin yeniden yapımı da dahil olmak üzere yapım aşamasında olan çeşitli oyunların yanı sıra Silent Hill Townfall ve Silent Hill F gibi korku oyunu serisindeki diğer projeler de var. Orijinal Metal’in olası bir yeniden yapımına ilişkin söylentiler de dolaşıyor. Gear Solid veya Metal Gear Solid 3.

Silent Hill 2’nin yanı sıra, 2023’te PC’nize çıkacak olan diğer tüm oyunlara göz atabilirsiniz. Ayrıca en iyi yeni oyunlardan bazılarını veya büyük bir MGS hayranıysanız bazı harika gizlilik oyunlarını da deneyebilirsiniz. .oyun-2