Cyberpunk 2077, uzun zamandır beklenen Ray Tracing: Overdrive Mode güncellemesini nihayet aldı. Yama 1.62. Yama, oyuna, tüm rasterleştirilmiş aydınlatmayı gerçek zamanlı aydınlatma simülasyonuyla değiştirerek tam gelişmiş yol izlemeli aydınlatma getiren yeni bir grafik seçeneği (Overdrive Modu) ekler. Etkiler olağanüstü, ancak performans vuruşu yoğun. Sonuç olarak, CD Projek Red, Overdrive Modunu çalıştırmak için bir RTX 3090/3090 TI (1080P 30FPS için) veya RTX 4070 Ti veya daha hızlı gerektirir.

Oyunun yol izleyen aydınlatma efektlerinin tam bir özeti için önceki haberimize buradan göz atın. Ancak özetlemek gerekirse, Overdrive Modu, neredeyse tüm ışık kaynaklarını yol izlemeli 3B simüle edilmiş ışıkla değiştirerek Cyberpunk 2077’nin görüntü kalitesini önemli ölçüde artırır. Önceki/alt uç ışın izleme modları, performansı yüksek tutmak için RT efektlerini idareli bir şekilde kullanan hibritleştirilmiş bir yaklaşım kullanıyordu. Overdrive Modu ile oyun, sıfırdan yol izleme için tasarlanmış tamamen birleşik bir ışın izleme hattına geçer.

(İmaj kredisi: YouTube – Dijital Dökümhane)

Kafanız karışmadan önce, NVIDIA ve CD Projectt Red, Cyberpunk 2077’nin Overdrive’ında ışın izleme ve yol izleme terimlerini birbirinin yerine kullanır. pazarlama. (yeni sekmede açılır) Bununla birlikte, mod neredeyse tamamen yol izleme etrafında döner – sadece rekoru düzeltmek için. Yol izleme, 3B ışığı simüle etmenin daha performanslı bir yöntemidir ve ışın izlemeyle neredeyse aynı sonuçları verir.genel-21