Samsung Galaxy Tab S9 (Ultra), şüphesiz Güney Korelilerden en çok sızdırılan cihazlardan biri. Geçtiğimiz günlerde Galaxy Tab S9 Plus modelinin yeni bir kamera düzenine sahip olduğu aktarılmıştı. Premium Ultra modelinin teknik verileri zaten önceden belli olmuştu. Bugün, önde gelen bir sızıntı, su geçirmezlik ve daha hızlı RAM tipi gibi diğer önemli değişiklikleri onaylıyor.

Sağlam bir sicile sahip en güvenilir ihbarcıyı seçmek zorunda kalsaydınız, bu “Buz Evreni“Muhtemelen bunlardan biri. Twitter’da ünlü sızıntıcı şimdi Galaxy Tab S9 Ultra’nın Galaxy Tab S8 Ultra’ya kıyasla boyut olarak değişmediğini iddia ediyor. Daha doğrusu iki nesil 326.4 x 208.6 x 5.5mm Yüzde 100 aynı olurken, henüz duyurulmayan model birkaç gram daha ağır olacak.

Cihazların oranları bir yana, 14.6 inçlik AMOLED ekran ve 11.200 mAh batarya da korundu. Ayrıca, Samsung’un amiral gemisi Android tablet için geliştirilmiş bir şarj işlevi sunma planı yok. Bunun yerine, Tab S9 Ultra, 45 watt’lık hızlı şarj özelliğiyle yapışıyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hız aşırtmalı bir Snapdragon 8 Gen 2, Galaxy Tab S9 Ultra’nın yanı sıra Galaxy Tab S9 ve Tab S9 Plus’a da güç veriyor. Yeni olan, incelediğimiz Galaxy S23+’ta da bulunan daha hızlı ve verimli LPDDR5X RAM, ancak tweet’te daha büyük bir kapasiteden bahsediliyor.

Samsung Galaxy Tab S8 (Ultra)

Samsung Galaxy Tab S8 (Plus) ve Tab S8 Ultra aynı metal gövdeyi paylaşır. / ©Samsung

SamMobile’daki iş arkadaşları daha önce Galaxy Tab S9 serisinin şirketin su giriş sertifikasına sahip ilk “Galaxy Active olmayan modelleri” olacağını bildirdi. Bu iddia şimdi bağımsız bir kaynak tarafından doğrulandı ve üçlünün bir IP68 sertifikası alacağını öne sürüyor. Bu, tabletlerin her birinin 1,5 metre derinliğe kadar suya batırılmaya dayanabileceği anlamına gelir.

Samsung Galaxy Tab S9 (Ultra) çıkış tarihi

Çıkış tarihine gelince, Samsung muhtemelen Galaxy Tab S9’u Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ile birlikte yaz veya Ağustos aylarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Aynı Unpacked etkinliğinde duyurulması muhtemel diğer planlanan cihazlar arasında Samsung Galaxy Watch 6, Galaxy Buds 3 ve Galaxy SmartTag 2 yer alıyor.

Çoğu marka yalnızca küçük tasarım değişiklikleri sunarken, Samsung’un başlık altı iyileştirmelere odaklanma yolunda olduğunu düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bize yazın. Bu konuda ne söyleyeceğinizi merak ediyoruz.

genel-27