Diablo IV’ün oyun sonu, oyuncuların karakterlerini geliştirmeye devam edebilmeleri için tüyler ürpertici bir ağaç için ödülleri tamamlamayı, Helltides’e karşı savaşmayı ve zorlu Kabus Zindanlarını fethetmeyi içerir.

Blizzard, Diablo IV’ün oyunsonu perdesini nihayet kaldırdı ve oyuncuların oyunun ana hikaye kampanyasını tamamladıktan sonra ne yapacaklarını daha ayrıntılı olarak ortaya koydu. Diablo IV ekibinin üyeleri, “Into the Endgame” adlı yeni bir videoda, oyuncuların oyunsonundan neler bekleyebileceklerini detaylandırıyor ve bu, farklı etkinliklerin bir kombinasyonu.

Şimdi oynuyor: Diablo IV | Into the Endgame Oynanış Fragmanı

Diablo III’ün Rift sistemine benzer bir meydan okuma arayanlar için Nightmare Dungeons, daha güçlü olmanın harika bir yolu olacak. Diablo IV, 120’den fazla zindana sahiptir ve bunlardan herhangi biri, bir Kabus Mührü kullanılarak bir Kabus Zindanına dönüştürülebilir. Bunu yapmak, esasen o zindanın daha zor canavarlara, farklı hedeflere ve deneyimi değiştirecek çeşitli eklere sahip zor bir modunu yaratacaktır. Yardımcı oyun direktörü Joseph Piepiora tarafından bahsedilen bir ek, zindanda tipik olarak bulunmayan canavarların içinden geçeceği zindan boyunca rastgele portallar oluşturacak olan Hellgate ekidir.

En iyi ödüller, daha yüksek Dünya Kademesi zorluklarında oynamaktan gelecek, ancak bunu yapmak, bir menü aracılığıyla daha zor bir zorluk seçmekten biraz daha karmaşık. Oyuncular kampanyayı tamamladıktan sonra, daha yüksek dünya seviyelerinin kilidini açmak için son zindanları tamamlamaları gerekecek. Bu zindanların amacı, oyuncuları bir sonraki zorlukta hayatta kalmak için gerekenlere sahip olduklarından emin olmak için teste tabi tutmaktır.

Zindanların dışında, oyuncuların karakterlerini geliştirmeye devam etmeleri için katılabileceği bir dizi oyunsonu odaklı açık dünya etkinliği vardır. Helltides, haritanın belirli bölümlerinin gökyüzünün kırmızıya döndüğü ve nehirlerin kanla aktığı cehennem gibi bir fırtına tarafından tüketildiğini görecek. Sonuç olarak bu alandaki düşmanlar daha güçlü olacak ve onları yenmek, büyük ödüller için teslim edilebilecek parçalar verecek. Diablo IV ayrıca, oyuncuların gizemli Fısıltı Ağacı adına Ölülerin Fısıltılarını toplayacağı bir ödül sistemine de sahip olacak. Ödüller, ödül önbellekleri için teslim edilebilir. Oyuncular, öğeleri Legendary’ye dönüştürmek için kullanılabilen Legendary Aspect’lerin (bazılarını beta sayesinde zaten gördüğümüz) kilidini açmak için çeşitli zindanların normal sürümünü tamamladıklarından emin olmak isteyeceklerdir.

PvP odaklı daha fazla oyuncu için Fields of Hatred, Diablo IV’ün oyunsonu teçhizatı elde etmek için kullanılabilecek parçaları toplamak ve ardından temizlemek için savaşacağı oyunsonu PvP bölgesidir. Ancak parçaları temizlemek ve çıkarmak kolay olmayacak, çünkü diğer oyuncular en büyük çekişmelerle sevişmek için birbirlerini öldürmeye ve parçaları çalmaya çalışacaklar.

Tüm bu süre boyunca oyuncular seviye atlayacak ve becerilerin kilidini açacak. 50. seviyeden sonra oyuncular Paragon puanları kazanmaya başlayacak ve oyuncuların karakterlerinde daha fazla ince ayar yapabilecekleri Paragon Board ilerleme sisteminin kilidini açacaklar. Pano, Diablo IV’ün son açık beta sürümünde görülmedi, ancak Piepiora, Paragon Board’un karakterlerini ilerleten oyuncular için “çok daha fazla derinlik, çok daha fazla özelleştirme ve ilerledikçe daha birçok seçenek” sunduğunu söyledi.

Blizzard, geliştirme ekibi üyelerine Diablo içerik yaratıcısının katılacağı 20 Nisan’daki bir canlı yayında Diablo’nun oyunsonunu daha ayrıntılı olarak açıklayacak. Rhykker oyunsonu sistemlerini ve betadan gelen oyuncu geri bildirimlerinin tam oyuna nasıl uygulanacağını tartışmak için.

Diablo IV’ün betası, geliştiricinin serinin tarihindeki en başarılı beta olduğunu söylemesiyle Blizzard için büyük bir başarı olduğunu kanıtladı. Sorcerer ve Necromancer, açık beta sırasında en popüler iki sınıf olduklarını kanıtladılar ve 2,6 milyondan fazla oyuncu 20. seviyeye ulaştı. 2 Haziran’dan itibaren erken erişim izni verildi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1