Motorola Edge 30 Ultra ve Xiaomi 12T Pro’nun ortak bir yanı var. Evet, ikisi de akıllı telefonlar, ama aklımızda olan bu değildi. Her iki telefon da Samsung’un 200MP ISOCELL HP1 görüntü sensörüyle donatılmıştır ve bu da onları 200MP kameraya sahip ilk telefonlar yapar. 200MP ISOCELL HP2, Galaxy S23 Ultra’da kullanılan görüntü sensörüdür.

ISOCELL HP1 ve HP2 arasındaki fark, sensörün boyutudur. HP1, 0,64 mikron pikselli 1/1,22 inç sensör taşır. Daha küçük olan HP2, 0,6 mikron pikselli 1/1,3 inç sensöre sahiptir.
Samsung bugün, “şehirdeki en az gelişmiş fotoğraf kabinlerinden” birini 200 MP ISOCELL sensörlerinden biriyle nasıl değiştirdiğini ayrıntılarıyla anlatan bir YouTube videosu yayınladı ve ardından bu görüntüleri Londra’daki Piccadilly Circus’taki ikonik (ve dev) reklam panosunda gösterdi. İkincisi, New York City’deki Times Meydanı’nın Londra versiyonudur. Samsung bile şirket web sitesinin özel bölümü bu promosyona

Video, Samsung’un fotoğraf kabinini nasıl alıp götürdüğünü ve görüntü sensörünü nasıl değiştirdiğini ve Londra sokaklarına nasıl geri getirdiğini gösteriyor. Samsung’un fotoğraf kabinine, perde girişinin üzerinde ISOCELL Fotoğraf Kabini yazan bazı tabelalar eklediğini fark edebilirsiniz.

Videoda genç bir bayanın kabine girip fotoğraf çekmek için oturduğu görülüyor. Kabinden çıktığında eline bir fotoğraf tutuşturulmak yerine “Yukarı bak” yazan bir kart aldı. Ve bunu yaptığında, yüzünün son derece net bir görüntüsü dev Piccadilly Circus reklam panosunun her yerine yapıştırıldı. Video, Sammy’nin “Daha fazla piksel. Efsanevi ayrıntılar” sloganıyla sona ermeden önce süreç farklı kişilerle birkaç kez tekrarlanır.

Londra’da bulunanlar veya bu ayın sonlarında orada olmayı planlayanlar için, Samsung bu etkinliği 15 ve 16 Nisan’da tekrarlıyor. Fotoğraf kabini, Samsung’un 200 MP ISOCELL sensörlerinden birini kullanarak fotoğrafınızı çekecek ve yüzünüzü dev Piccadilly Circus reklam panosunda gösterecek. Ancak bu sefer fotoğraf kabinine girenler daha hazırlıklı olabilir.telefon-1