Son Fan Sürümü modu olan Galaxy S21 FE, amiral gemisi Galaxy S21 serisi tarafından kullanılan SoC ile aynı olan Snapdragon 888 tarafından destekleniyordu. Bu son söylenti doğruysa Galaxy S23 FE, geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy S22 modellerinin çoğunda bulunan 4nm Exynos 2200 SoC’yi kullanacak. Bazıları, Exynos 2200’ün, başta AMD’nin GPU’su olmak üzere, bir amiral gemisi serisine güç sağlayan bir yonga setinden beklenebilecek performansı sağlamadığını öne sürüyor. Bu, Galaxy S23 serisinin neden her yerde bir Snapdragon yongası kullandığını açıklayabilir.
SamMobile, Galaxy S23 FE’de birincil arka kamerayı destekleyen 50MP’lik bir görüntü sensörü görebileceğimizi söylüyor; bu, hem Galaxy S21 FE hem de Galaxy S20 FE’de birincil arka kamerayı çalıştırmak için kullanılan 12MP görüntü sensöründen oldukça iyi bir yükseltme olacaktır. Galaxy S23 FE’nin 128 GB veya 256 GB depolama alanıyla sunulacağı tahmin ediliyor. Telefonun 6GB veya 8GB RAM ile donatıldığını görebiliriz.

Son birkaç FE modelinde bulunan aynı 4500mAh kapasiteli pil, Galaxy S23 FE’deki ışıkları da tutmalıdır. Hem Galaxy S21 FE hem de Galaxy S20 FE 25W hızlı şarj sunuyor ve aynısını Galaxy S23 FE için de bekliyoruz.

İlginç bir şekilde söylenti, Galaxy S23 FE’nin SM-S711x model numarasına sahip olacağını söylüyor. SM-7xx model numaraları, Sammy’nin Galaxy S23 FE’nin üst düzey bir telefon olmasına rağmen gerçek bir amiral gemisi modeli olmadığını kabul etmesinin bir yolu olan Galaxy Z Flip için kullanılıyor.

Tekrar aç, tekrar kapat, tekrar aç. Bu noktada, gerçekten görene kadar şunu söylemek zorundayız. Samsung, Galaxy S23 FE’yi piyasaya sürdü, Magic 8 Ball’umuzdan gelen yanıtla devam etmeliyiz. Samsung’un bu yıl Galaxy S23 FE’yi piyasaya sürüp sürmeyeceğini sorduk ve yanıt “Hazy. Tekrar deneyin” oldu.telefon-1