Samsung’un Galaxy S23 serisinin artık resmiyet kazanmasıyla birlikte şirketin yaklaşmakta olan katlanabilir modelleri çok sayıda sızıntıda boy göstermeye başladı. Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 olarak etiketlenen iki katlanabilir cihaz, Oppo’nun Hindistan’da ilk kapaklı katlanabilir ürünü Find N2 Flip’i piyasaya sürmesinden bu yana, bu yıl Çinli markalarla rekabet edecek. Samsung’un yaklaşmakta olan katlanabilir ürünleri, tasarım ve kamerayla ilgili bilgileri öne süren geçmiş sızıntılarda ortaya çıktı, ancak şimdi, temel özellikleri ve performansı hakkında biraz daha fazla ipucu veren bazı Geekbench listelerimiz var.

İlk fark edilen GalaxyClub.nlSamsung Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5, şu anda Samsung’un Galaxy S23 serisinde de kullanılan Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 2 SoC’sini kullanıyor gibi görünüyor. Galaxy Z Flip 5 oldu listelenmiş SM-F731U model numarasıyla, daha büyük Galaxy Z Fold 5 ise listelenmiş model numarası SM-F946U ile. Model numaralarına ve Samsung’un adlandırma kuralına göre, bunların cihazların ABD modelleri olduğu açıktır.

Site ayrıca test edilen modelde Galaxy Z Flip 5’in 8GB RAM’e sahip olduğuna dikkat çekerken, Galaxy Z Fold 5’in 12GB RAM’e sahip olduğu görülüyor. Her iki akıllı telefon da aynı işlemciyi kullansa da ilgili saat hızları, Samsung’un standart SoC’ye kıyasla daha yüksek bir saat hızına sahip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC’nin özelleştirilmiş versiyonuyla devam ettiğini gösteriyor.

Puanlara gelince, test Geekbench 6 üzerinde yapıldı. Samsung Galaxy Z Flip 5, 2.030 ve 5.213 puan almayı başarırken, Galaxy Z Fold 5, ilgili tek ve çoklu çekirdekte 2.014 ve 5.022 puan elde etti. testler. Puanlar, Galaxy S23 ve Galaxy S23 Ultra incelemelerimizde elde ettiğimiz sonuçlara kıyasla biraz daha yüksek görünüyor. 8GB RAM ile sunulan Galaxy S23, Geekbench 6 tek ve çok çekirdekli testlerinde 1.944 ve 5.008 puan alırken, 12GB RAM’e sahip Galaxy S23 Ultra 1.918 ve 5.042 puan almayı başardı.

Samsung’un bu yıl Galaxy S ve Galaxy Z serisi için aynı işlemciyi kullanması ilginç. Akıllı telefon devi, geçen yıl amiral gemisi akıllı telefonlarındaki işlemcilere geldiğinde farklı bir strateji izledi; burada Galaxy S22 serisi için Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’i seçti ve ardından Galaxy Z serisi için geliştirilmiş Snapdragon 8+ Gen 1’i seçti. cihazların sayısı.

Önceki sızıntılar, Samsung’un Galaxy Z Fold 5’in mevcut Galaxy Z Fold 4 modeline çok benzeyen bir dış ekrana sahip olacağına işaret etmişti. Telefonun 120Hz yenileme hızı ve 23.1:9 en boy oranı ile 6.2 inçlik Full HD+ ekrana sahip olduğu söyleniyor. Yaklaşık 254g ağırlığında olması ve IPX8 derecesi ile gelmesi bekleniyor. Bu arada, Galaxy Z Flip 5’in daha büyük bir dış ekrana sahip olacağı söyleniyor, ancak bu dış ekranın ne kadar büyük olacağına dair belirli bir ayrıntı yok.

Önceki bir rapora göre Galaxy Z Fold 5’in 256 GB, 512 GB ve 1 TB varyantlarında UFS 4.0 depolama ile sunulduğu söyleniyor. Galaxy Z Flip 5’in de mevcut modelle aynı depolama varyantlarında sunulması bekleniyor. Daha eski bir sızıntı, yeni Galaxy Z Fold 5 modelinin de önceki modele benzer kameralara sahip olacağını öne sürmüştü.


Yeni piyasaya sürülen Oppo Find N2 Flip, şirketten Hindistan’da piyasaya sürülen ilk katlanabilir. Ancak Samsung Galaxy Z Flip 4 ile rekabet etmek için gerekenlere sahip mi? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8