OnePlus, Nord CE 3 Lite’ı duyurmaya başladı. Listelenen ilk birkaç özellik ve spesifikasyona dayanarak, yeni nesil Android telefon, yalnızca ABD’ye özel Nord N30 için de geçerli olabilecek büyük bir kamera yükseltmesi alabilir.

OnePlus Nord CE 3 Lite başlangıç ​​bloklarında

OnePlus Nord CE 3 Lite’ın yeni minimalist tasarımı tamamen ortaya çıktı. 120Hz yenileme hızına sahip daha büyük bir 6,72 inç AMOLED ekrana sahiptir.Bu, selefinin 6,6 inç ekranına göre hafif bir artış. Aynı zamanda Nord N20’den biraz daha geniş. Ekranın üzerinde çözünürlüğü henüz bilinmeyen bir selfie kamerası yer alıyor.

Nord CE 3 Lite’ın arkası artık eskisinden daha az dikkat çekici. Bir oyuğa yerleştirilmiş 108MP ana kamera ve altındaki diğerinde çift sensör bulunan iki dairesel kamera dizisine sahiptir. Parmak izi tarayıcı sağ tarafta yer alırken, akıllı telefonun alt kısmında 3,5 mm ses girişi ve USB-C bağlantı noktası bulunuyor.

OnePlus Nord CE 3 Lite

OnePlus Nord CE 3 Lite, 6,7 inç, 120 Hz ekrana ve 108 MP kameraya sahiptir / © OnePlus

OnePlus Nord CE 3 Lite veya Nord N30, 16 GB’a kadar sanal belleği destekler

Buna göre telefon, gücünü aynı Snapdragon 695 yonga setinden alacak ancak RAM’in 8 GB’a çıkarılacağı görülüyor. Aynı zamanda, yerleşik belleğin bir kısmını kullanan ve 16 GB’a kadar genişletilmiş bellek sağlayan sanal bellek desteklenir. Pil 5.000 mAh’de değişmeden kalır, ancak hızlı şarj, Oppo’nun “SuperVOOC” şarj standardı tarafından ikiye katlanarak 67 watt’a çıkarılır.

OnePlus Nord CE 3 Lite

OnePlus Nord CE 3 Lite, 16 GB’a kadar sanal RAM’i destekler / © OnePlus

OnePlus Nord’un yeni orta sınıf akıllı telefonu, Android 13’te çalışıyor. OnePlus COO Kinder Liu tarafından onaylandığı üzere, 3 Nisan 2023’te resmi olarak sunulacak. Ancak ABD’de piyasaya sürülecek olan ve henüz duyurulmayan North N30’un aynı özelliklere sahip olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Gerçek fiyat hakkında henüz hiçbir şey bilinmiyor, ancak bir rehber olarak, OnePlus Nord CE Lite 5G piyasaya sürüldüğünde 299 € fiyatla satıldı.

Bu arada, OnePlus’ın yaklaşmakta olan Nord N20 için ne kadar ücret alması gerektiğini düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde bize en iyi tahmininizi verin.genel-27