Londra merkezli muhasebe yazılımı platformu Translucent, fintech şirketi Wise ve girişim sermayesi şirketi LocalGlobe liderliğindeki bir turda 2,7 milyon sterlin topladı.

Muhasebe yazılımı dünyasında çalışan Michael Wood, birden çok platformda finansal verilerle uğraşan çok varlıklı şirketlerin karmaşıklığını fark ettikten sonra 2022’de Translucent’ı kurdu.

Translucent, Xero, Quickbooks ve Sage gibi mevcut muhasebe yazılımlarının üzerine katman oluşturacak ve ilgili tüm verileri tek bir alanda sunacak bir platformdur.

Wood, “Xero ve diğerleri, tek varlıklı işletmelerin muhasebesini dönüştürdü, ancak kendi deneyimlerime göre, çok varlıklı işletmelerin karşılaştığı sorunları biliyorum” dedi.

“Translucent, işletmelerin tek bir kayıt sistemi oluşturmak için birden çok varlığını ve her birine bağlı yazılımı birleştirmesine olanak tanıyacak.”

Wood daha önce, 2021’de Hg tarafından satın alınan muhasebe çözümü araç seti şirketi Dext’in kurucu ortağıydı.

LocalGlobe, ön tohumlama turuna Xero’nun kurucu ortağı ve CTO’su olarak görev yapan eski Xero yöneticisi Craig Walker ve Xero UK’nin kurucu ortağı ve eski genel müdürü Gary Turner katıldı.

Walker ve Turner, Translucent yönetim kuruluna katıldı.

Diğer katılımcı melekler arasında GoCardless, Jeeves, Karbon, Libeo, ComplyAdvantages, Ignition, Hubdoc ve KashFlow’dan yöneticiler yer aldı.

LocalGlobe’un genel ortağı Remus Brett şunları söyledi: “Michael, Dext’te önde gelen bulut muhasebesi çözümlerinden birini zaten oluşturdu, bizce Translucent ile daha da büyük bir şey inşa etme fırsatımız var!”genel-11