Son yıllarda, podcast’leri Spotify, YouTube Music ve Apple Music gibi yerleşik akış hizmetlerine dahil etme planları hakkında çok fazla konuşma yapıldı. Bazı bölgelerde ve platformlarda bu zaten bir gerçek. Ama yine de: alternatifler var.

Google Podcasts, 2018’den beri kullanılmaktadır ve o zamandan beri nispeten az sayıda yinelemeden geçmiştir. Bu Google yapımı uygulamanın planı basit: tüm konu ve uzunluklardaki podcast’leri hızlı arama ve teslim etme.

YouTube Music’in ABD’de kendi Podcast’ler bölümünü başlatacak olmasına rağmen, Google Podcasts hala oldukça iyi gidiyor. Son zamanlarda, uygulama Play Store’da yarım milyar indirmeye ulaştı ve bu, çekirdek kitlesinin ve popülaritesinin bir kanıtıdır.

Şimdi, söyleniyor ki, YouTube Music’in kendisi çoktan milyar indirmeyi aştı. Ancak, herkesin içine girebileceği bir müzik sunduğunu unutmamalıyız. Yine de podcast’ler? Elbette, ortam her zamankinden daha popüler, ancak yine de herkes için değil.

Muhtemelen Google’ın, YouTube Müzik’te podcast’ler bölümünü başlattıktan sonra bile Podcasts uygulamasını kaldırmamasının nedenlerinden biri de budur. Şirket, iki uygulamanın çok farklı temel kitlelere hitap ettiğini açıkça kabul etti.

Gibi 9’a 5 Google Raporunda çok yerinde bir şekilde, Google Podcasts’in ilginç olduğunu, çünkü genel Google Arama uygulamasında bulunabilen bir bileşenin bağımsız bir sürümünün garip bir durumu olduğunu belirtiyor. Ancak insanların kolaylık araması hiç de şaşırtıcı değil mi? Sonuçta, daha az dağınıklık, aradığınız içeriğe daha kolay ulaşmanız anlamına gelir ve bu da Her zaman bir galibiyet

Ama bütün bunlar senin için ne anlama geliyor? Bu, podcast’lerin harika dünyasındaki yolculuğunuza başlamak istiyorsanız, temiz ve kullanımı kolay olduğu için Google’ın Podcasts uygulamasının mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir. Ve şimdilik, burada kalacak.telefon-1