Apple’ın AR kulaklığının resmi sürümü, güncellenmiş sevkiyat tahminlerine inanılacağını varsayarsak, zorlu olacak. Daha önce, cihazın 2023 için yaklaşık bir milyon adet satacağı söylendi ve o zaman bile, bozuk olarak adlandırıldı. Son rakamlarla, muhtemelen kulaklık hakkında kötümser bir görüş geliştireceksiniz.

Yeni sevkiyat tahminleri karanlık bir tablo çiziyor; Apple, yılda yalnızca 200.000 – 300.000 AR kulaklık birimi gönderecek

Apple, artırılmış gerçekliğin geleceğine tamamen bağlı olduğunu defalarca yorumlasa da, pazar böyle bir ürünü kucaklamaya hazır görünmüyor. TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre AR başlığının yılın geri kalanında 200.000 – 300.000 adet satılacağı söyleniyor. Bu tahminler, önceki rakam olan 500.000’den düşüktür.

Ancak Kuo’nun sevkiyat değerlendirmesi, Bloomberg’den Mark Gurman’ın 2023’te sevk edilen bir milyon adet olan tahmininden zaten daha düşüktü. Aslında, Display Supply Chain Consultants’ın kurucusu ve CEO’su Ross Young, AR kulaklığının bir milyon sevkiyatının çok yüksek olduğunu bile söyledi. cihazın o kadar başarılı olmayacağını ima ediyor. Ne yazık ki analist kesin bir rakam sağlamadı, bu nedenle Young’ın tahminleri hakkında fazla yorum yapamayız.

Kuo’ya gelince, daha düşük bir sevkiyat tahmini tahmin etmesinin nedeni, AR kulaklığının yeniden ertelenmiş olduğunun söylenmesi. Önceki bir rapor, başa takılan giyilebilir cihazın bu yılki WWDC açılış konuşmasında duyurulması gerektiğini belirtiyordu, ancak daha önce olduğu gibi, Apple muhtemelen daha fazla sorunla karşılaştı ve bu, üründe de böyle olduğu için bunu duymak şaşırtıcı değil. birkaç yıldır.

Ming-Chi Kuo, Apple’ın AR kulaklığının daha az sayıda gönderileceğini tahmin ediyor

Tasarım ekibi bile Apple CEO’su Tim Cook ve COO Jeff Williams’ı kulaklığın piyasaya sürülmeye hazır olmadığı konusunda uyardı, ancak her iki yöneticinin de ekibin tavsiyelerine karşı çıktığı ve aceleci kararlarının bedelini ödeyebilecekleri bildirildi. Kuo’nun tahminlerine bakıldığında, 4.000 $’lık üst fiyatla birlikte, AR kulaklığı yalnızca 1,2 milyar $ üretebildi. Elbette, bu iyi bir değişiklik, ancak Apple’ın önceki ürün lansmanları, kulaklığın hepsinden daha az başarılı olacağını ve önemli bir farkla olacağını gösteriyor.

Neyse ki Apple’ın ilk AR kulaklığının resmi adı olduğu söylenen ‘Reality Pro’nun bir halefi var ve selefinden daha ucuz olduğu aktarılıyor ancak tahmini bir fiyat verilmedi. Teknoloji devinin önümüzdeki birkaç yıl içinde ürünün maliyetini yaklaşık 1.000 $’a düşürebileceğini varsayarsak, karma gerçeklik kulaklığının tüketiciler arasında popülaritesi artabilir.

Haber kaynağı: Ming Chi Kuo

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17