Microsoft, bu hafta Windows 11 için isteğe bağlı bir güncelleme yayınladı. Şirket, her ayın sonunda buna benzer güncellemeler yayınlar ve ardından bunları bir sonraki Salı Yaması’nda işletim sistemini çalıştıran herkese gönderir. Bu ayın isteğe bağlı güncellemesi, PC kullanıcıları arasında bazı tartışmalara neden olan bir özellik içeriyordu.

Windows 11 Build 22621.1485, Başlat menüsünde, kişilerin dosyalarını OneDrive aracılığıyla yedeklemelerini öneren bir bildirim gösterir. Microsoft, yeteneği “Başlat menüsündeki Microsoft hesapları için bildirimler” olarak adlandırır, ancak bazıları başka bir ad kullanmıştır; Bir reklam.

Windows 11 yakında kullanıcılara dosyalarını OneDrive’da yedeklemelerini öneren bir bildirim gösterecek. (İmaj kredisi: Microsoft)

Microsoft, Windows 11 aracılığıyla insanlara sık sık, insanlardan Microsoft Edge kullanmalarını istemek gibi özellikler önerir. Bu istemlerin doğası tartışmaya açıktır. Bazıları bunları araya giren reklamlar olarak görürken, diğerleri bunların yararlı olduğunu ve insanların özellikler hakkında bilgi sahibi olmasını sağladığını düşünüyor.genel-20