Resident Evil 4’ün yeniden yapımı The Mercenaries DLC’sinin yakın tarihli bir veri madeninin ardından, bir mod geliştirici, oyunun önde gelen isimlerinden biri olan Ada Wong’u oynanabilir bir karaktere dönüştürmeyi başardı. Modder, oyuna hareketi, animasyonları ve daha fazlasını dahil edebildi.

Ada Wong olarak oynasaydınız oyun şu şekilde görünürdü:

İlginç bir şekilde, “The Mercenaries” veri madenindeki dosyalar, mod yapımcısı Raq’ın “her şeyi” RE4’ün bu değiştirilmiş sürümüne dahil etmesi için yeterli kaynağı içeriyordu. Tweet, mod oluşturucunun yalnızca oyunun başlangıcında oynayabildiğinden bahsediyor, bu nedenle daha fazla oyun testi gerekebilir.

The Mercenaries için son veri madeni, oyunculara bir haftadan daha kısa bir süre içinde geldiğinde ne bekleyecekleri konusunda oldukça fazla bilgi verdi. RE4’ün çeşitli alanlarında zaman sınırlı zorluklar içerecek şekilde ayarlandı ve ayrıca Leon ve Ada için alternatif kıyafetler ve hatta Luis’te yeni bir oynanabilir karakter içerecek. Veri madenciliği, orijinal RE4 oyununda bulunan bir mod olan Ayrı Yollarda olası bir ikinci DLC’yi de ortaya çıkardı.

Resident Evil 4’ün yeniden yapımı The Mercenaries DLC’si, tüm platformlardaki oyuncular için ücretsiz bir güncelleme olarak 7 Nisan’da gelecek.

oyun-6