İkinci yatay olarak katlanan akıllı telefonu Find N2’nin piyasaya sürülmesinden sonra, Oppo şimdi halefi üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Tıpkı Find N gibi, Find N2 de Oppo’nun ana pazarına özeldi. Şimdilik Oppo Find N3 olarak etiketlenen yeni katlanabilir cihazın daha büyük bir ekran, pil ve yonga üreticisi Qualcomm’un en son işlemcisi dahil olmak üzere birçok yükseltme sunduğu söyleniyor. Kaynak, ayrıntılara girmeden yaklaşan akıllı telefonun tasarımı hakkında da ipuçları verdi.

Tipster Dijital Sohbet İstasyonu açık Weibo Find N3 olarak etiketlenen, yaklaşmakta olan bir Oppo katlanabilir cep telefonunun birkaç detayını sızdırdı. Bunlar, Oppo Find N3’ün halka açık olan ilk ayrıntıları ve ayrıca Oppo, Find N’nin halefini geçen yıl Aralık ayında piyasaya sürdüğü için cihazın kendisini ilk kez duyuyoruz.

Tipster, yaklaşmakta olan cihazın 2.268 x 2.440 piksel çözünürlüğe sahip 8 inçlik daha büyük bir iç ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca 120Hz ekran yenileme hızına sahip olacak. Yeni ekran, daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olduğu ve aynı zamanda daha büyük olduğu için kesinlikle mevcut modelin bir yükseltmesi gibi görünüyor. Kaynak, Find N3’ün tasarımı hakkında ayrıntılara girmiyor, ancak “ultra ince” olacağından bahsediyor, bu da katlandığında mevcut telefonun daha kalın form faktörü üzerinde memnuniyetle karşılanacak bir hareket olacaktır.

İşlemciye gelince, bir Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC olması bekleniyor. RAM ve depolama hakkında herhangi bir detay paylaşılmadı. Elde ettiğimiz şey, katlanabilir kamerayla ilgili ayrıntılar. Find N3’ün önceki modelde olduğu gibi iki özçekim kamerasına sahip olacağı söyleniyor, ancak kaynak kişiye göre dış ekranda 20 megapiksel ve iç ekranda 30 megapiksel özçekim kamerası olacak.

Tipster, arka panelde optik görüntü sabitleme (OIS) özellikli 50 megapiksel (Sony IMX890) birincil kamera, 48 megapiksel (Sony IMX581) ultra geniş kamera ve L07D1W22 periskop kamera bekleyebileceğini söylüyor. Periskop kamera, piyasaya sürülmemiş OnePlus’taki ile aynı gibi görünüyor. son ipucu aynı kaynaktan.

Ayrıca Oppo Find N3’ün piliyle ilgili ayrıntılar da mevcut. Telefonun, giden modelin 4.520mAh biriminden biraz daha büyük olan 4.805mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Aynı kaynağa dayanan daha önceki bir rapor, OnePlus’ın katlanabilir özelliğinin farklı olacağına işaret ediyordu. Ancak, artık bu piyasaya sürülmemiş akıllı telefonların her ikisinde de kullanılan ekran ve kamera bileşenleriyle birkaç benzerlik fark etmeye başlıyoruz. Yukarıdaki bilgilerin tümü söylentilere dayandığından, okuyucularımıza bu bilgileri bir tutam tuzla almalarını tavsiye ediyoruz.


Yeni piyasaya sürülen Oppo Find N2 Flip, şirketten Hindistan’da piyasaya sürülen ilk katlanabilir. Ancak Samsung Galaxy Z Flip 4 ile rekabet etmek için gerekenlere sahip mi? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8