Mutfak robotları girişimi Karakuri, restoran zinciri Nando’s ile otomatik cips fritözünün denemesini tamamladı.

Londra merkezli şirket, otomatik cips fritözünü canlı bir ticari mutfakta ilk kez konuşlandırıyor. Londra’daki Nando’s Royal Park’ta 30 günlük bir deneme sırasında, Karakuri’nin cips kızartma robotu 4 tondan fazla cipsin pişirilmesine yardımcı oldu. Şirkete göre, ‘/FRYR’ robotu saatte 550 porsiyona kadar çip üretebilir.

Nandos’ Grup Operasyon Direktörü Cameron Roberts şunları söyledi: “Karakuri’nin /FRYR’sini test ederken, gıda ve petrolün azaltılmasına yönelik çevresel hedeflerimizi karşılarken cipslerimizin kalitesini, tutarlılığını ve kullanılabilirliğini nasıl daha da geliştirebileceğimizi görmek istedik. atık ve enerji tüketimini azaltmak.”

Karakuri’nin /FRYR robotu, yerleşik dondurucusundan donmuş cipsleri alıp kızartmak için robotik kollarını kullanarak pişirme sürecini otomatik hale getiriyor.

Karakuri ayrıca kişiselleştirilmiş bir yemek yapma makinesi olan /SEMBLR’yi yarattı.

Karakuri’nin CEO’su ve kurucusu Barney Wragg, “Hızlı hizmet (QSR) ve hızlı gündelik pazar, tüketicilerin daha fazlası için geri gelmesini sağlayan olağanüstü bir müşteri deneyimi sunmanın yeni ve yeni yollarını bularak yönlendiriliyor” dedi.

“Cips, hem müşteri memnuniyeti hem de marka tutarlılığı açısından bir restoranın başarısının anahtarıdır.”

2018 yılında Wragg tarafından kurulan Karakuri, Ocado’nun desteği de dahil olmak üzere 13,5 milyon sterlinden fazla fon topladı.

Geçen ay Wragg, UKTN’nin Podcast’indeki denemeyle dalga geçerek Karakuri’nin bu yıl “dünyanın en büyük QSR, fast-food restoran zincirlerinden bazılarını” kuracağını ve bunlarla çalışacağını açıkladı.

Dinlemek: Karakuri’nin cips kızartma robotları ve mikroçip jeopolitiği üzerine kurucusugenel-11