Disney Plus izliyorsunuz ve hava görmek için çok karanlık. o kadar karanlıksın ki muhtemelen bir grue tarafından yenir. Bu film yapımcıları ne halt düşünüyordu?

Set üstü kutunuzda veya TV’nizin ayarlar menüsünde Dolby Vision’ı kapatın ve belki de HDR’yi kapatın.

Disney Plus’ta neden bir HDR sorunu olduğundan emin değilim, ancak işte hızlı bir çözüm (Apple TV’de gösterildiği gibi)
Sean Hollister / The Verge tarafından ekran görüntüsü

HDR’yi seviyorum. Bence her modern film, TV şovu ve oyun, ekstra dinamik aralığın sağlayabileceği inanılmaz netlikten yararlanmalıdır – özellikle parlak güzel renklerin ve mürekkep gibi siyahların bir sanatseveri ağlatmaya yettiği OLED TV’mde.

Ancak, Disney Plus akış hizmeti HDR’yi sevmiyor gibi görünüyoren azından söz konusu TV’de oynatıldığında Dolby Vision çeşidi.

Bu sorunu olan tek kişiden çok uzaktaydım.

İçinde mandaloryalı, genellikle kavurucu çöllerde ve parlak elektrikli uzay gemilerinde geçen bir gösteri, pek umursamadım. sonra izlemeye başladım Söğüt Birkaç bölümün büyük bir kısmının geceleri, kasvetli, terk edilmiş bir şatoda, dünya derin karanlık bir sisle dolarken geçtiği TV şovu.

harcayabiliriz saat izlememe neden olan birçok korkunç seçimden bahsetmek Söğüt TV dizileri – hem benim hem de dizi sorumlusu tarafından hatalar yapıldığını ve meslektaşım Alex Cranz için sözlerim olduğunu varsayalım.

Kendimi HDR’yi hatırlamaya zorladıktan sonra işleri daha parlak yapmaz (onları daha parlak yapması gerekiyordu) Ve kısma, dolayısıyla “dinamik aralık”), HDR ayarlarımı değiştirmeyi denedim.

Sis kalktı ve görebiliyordum.

HDR açık ve HDR kapalı. (Dolby Vision’ı kapatmak daha incelikliydi.)

Dolby Vision’ın mı yoksa HDR’nin mi sizi karanlıkta bıraktığından emin değilseniz, işte size basit bir test: yukarıdaki görüntü kaydırıcımdaki gibi küçük resimlerin açıldığını görene kadar duraklatın ve geri sarın. Fark gece ve gündüz ise, HDR ayarlarınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.genel-2