Rise and Resist üyeleri haftalık etkinliklerine katılıyor "Gerçek Salı" 21 Şubat 2023'te New York'ta News Corp genel merkezinde protesto.  Çeşitli Fox News sunucuları ve ağ yöneticileri arasında, oylama makinesi şirketi Dominion tarafından Fox News'e karşı açılan bir iftira davası sırasında elde edilen kısa mesajlar ve e-postalar

Sık protestocular ayağa kalktı Geçen ay New York City’deki Fox News binasının önünde, Dominion Oylama Sistemleri davasından kaynaklanan mahkeme belgelerine atıfta bulunan tabelalar vardı.
Fotoğraf: Michael M.Santiago (Getty Resimleri)

Fox News zorlanacak promosyonunu savunmak için “Büyük Yalan” mahkemede, Bir Delaware yargıcı, bir jürinin, ağın milyonlarca izleyicisine seçim dezenformasyonu salmasına nasıl izin verdiği konusunda “gerçek bir kötülük” olup olmadığına karar vermesi gerektiğine karar verdiğinde.

Cuma günü, Delaware Yüksek Mahkemesi Yargıcı Eric Davis hükmedilen Dominion Voting Systems’in Fox’un seçimi teşvik ederek iftira niyetiyle hareket ettiğini henüz kanıtlayamadığı eski Başkan Donald Trump. Aynı zamanda yargıç, Fox News ve Fox Corporation’ın davayı bozma girişimlerine karşı karar verdi. Ayrıca, Dominion’a Fox’un açıklamalarının kendi başlarına iftira teşkil edebileceği avantajını da sağladı.

Dominion, 1.6 milyar dolarlık hakaret davasını açtığında eşek arısı yuvasını başlattı. 2021’de Fox News’e karşı. Şirket, şirket hakkında yayılan yalanlar nedeniyle kaybedilen kar için tazminat aradığını söyledi. Dominion aleyhine benzer davalar açmıştı. Newsmax ve OAN gibi aşırı muhafazakar ağlar.

Davis, Dominion’un, Fox’un oylama makinesi şirketi hakkında terfi ettirdiği tüm açıklamalarının hepsinin yalan olduğunu göstermek için kanıtlama yükümlülüğünü karşıladığını yazdı. Yargıç, delilin “KRİSTAL berrak” olduğunu ekledi. [emphasis his] S’nin hiçbiriDominion ile ilgili 2020 seçimleriyle ilgili ifadeler doğrudur.” Nisan ayında bir deneme başlayacak.

Mahkeme, konuyu görüşmek üzere bu hafta başlarında iki duruşma düzenledi. Fox News, özet karar talebinde, ABD’den gelen seçim iddialarını tartışarak, büyük yalanı teşvik etmesinin sıradan bir gazetecilik uygulaması olduğunu savunmaya çalıştı. Koz. Ağ ayrıca, raporlamasının Birinci Değişiklik kapsamında korunduğunu ve haber sitelerini daha sonra yanlış olduğu kanıtlanan iddialardan koruyan emsal olduğunu iddia etti.

Öte yandan, Dominion, Fox’un en iyi seçim inkarcılarını yayınlayarak ve teşvik ederek büyük yalanı aktif olarak desteklediğini savundu.

Bunun gibi hakaret davaları, bir tarafın “gerçek kötülük” konuşmasında, bilginin yanlış olduğunu bilerek hareket ettiği veya bir ifadenin gerçeğini umursamadan hareket ettiği anlamına gelir. Hakaret davalarında davacılar için inanılmaz derecede zor bir ispat yükü, ancak en azından Dominion’un Fox’a ateş edecek çok fazla cephanesi var, çoğunlukla ev sahiplerinin ve misafirlerin kendi dudaklarından.

Belge, ortaya çıkanların çoğunu geri alıyor Fox yöneticilerinden ve sunucularından gelen metinler ve e-postalar. Fox News’in önde gelen yüzleri düzenli olarak Trump’tan ve seçim komplosundan şikayet ederek, “şaşırtıcı derecede pervasız” Ve seçim komplocularından şikayetçi beğenmek Sidney Powell Ve Rudy Giuliani. gelen kayıtlarda Fox Corporation Başkanı Rupert Murdoch’un ifadesidünyanın dört bir yanındaki muhafazakar medyanın saygıdeğer filizi, Fox News’in seçim komplocularını ortaya çıkarmasını engelleyebileceğini söyledi, ancak yapmamayı seçti.genel-7