Ark 2’nin 2024’e ertelendiğine dair bugün gelen sürpriz haberlerin ardından Studio Wildcard, Ark Survival Evolve om mobil ve oyunun animasyon serisi hakkında da bir güncelleme yaptı.

Studio Wildcard’a göre mobil cihazlarda Ark Survival Evolved bu yılın sonunda yeniden piyasaya sürülecek ve tamamen “yenilenmiş bir ürün” olacak.

Yıl sonunda, yeniden lansman ARK: Hayatta Kalma Mobil Ortamda Gelişti tamamen yenilenmiş bir ürün olarak öngörülmektedir. Genel olarak mobil cihazlarda bulunan artırılmış güç nedeniyle Switch kod tabanının grafik olarak geliştirilmiş bir versiyonu olacak ve yeni Switch özellikleri ile içeriği ve mobile özgü değişiklikleri içerecek. Tüm genişletme paketleri ve topsuz haritalar, zaman içinde bu yenilenmiş sürüme eklenecek ve bu noktadan itibaren, ARK: Hayatta Kalma Mobilde Gelişti ürün yaşam döngüsüne ve yol haritasına sahip olacaktır.

Ark: The Animated Series’e gelince, ilk 14 bölümün animasyonu ve oyuncu kadrosu kayıtları tamamlandı ve şu anda post prodüksiyon aşamasında yani görsel efektler, ses miksajları ve benzerleri üzerinde çalışılıyor. Bununla ilgili daha fazla haber önümüzdeki aylarda mevcut olacak.oyun-6