Resident Evil 4 Remake patronları söz konusu olduğunda, şüphesiz Salazar, hepsinden daha sinir bozucu olanıdır. Hızlı hareket eder, odanın içinde uçar, tek vuruşta öldürme saldırısı yapar ve o siyah sızıntıyı her yere fırlatır. Orijinal RE4’te, her zaman Merchant’tan bir roketatar aldım ve Salazar’ı tek atışta donattım. Resident Evil 4 Remake, bunun biraz daha zor olduğu anlamına geliyor, çünkü korku oyununun bazukası artık çok daha pahalıya mal oluyor, ancak Salazar’ı bir anda düşürmek için eşit derecede hızlı – ama çok daha saçma – bir yöntem olduğu ortaya çıktı.

Her şey Tüccar’a ve bu Resident Evil 4 Remake mavi madalyon konumlarına geri dönüyor. Hatırlayacağınız gibi, Tüccar sizi değerli mavi diskleri bulma görevinin yanı sıra, tamamlamanız için kapsamlı bir talepler listesine sahiptir.

Bunlardan biri, kalenin son aşamalarında, Ramon Salazar’ın bir portresini bulmak ve ona bir yumurta ile vurarak tahrif etmektir. Belki de envanterinizde köyden kalan bir tane vardır. Alternatif olarak, portreyle aynı odadaki bir çekmecede kilitli nadide bir altın yumurta var. Yeterince zararsız görünüyor, ama aslında, bu çok büyük bir ipucu.

Gerçek patron dövüşü sırasında Salazar’a altın bir yumurta ile vurursanız, sağlığının %70’ini büyük ölçüde tüketir. Ona iki altın yumurta vur ve o kadar, işi bitti.

Bana inanmıyor musun? Elden Ring’i yalnızca ses kontrollerini kullanarak yenmesiyle ünlü bir Twitch yayıncısı olan ‘Larxa’dan bu klibe göz atın. Salazar yumurta yöntemini keşfetmekten ve böylece Resident Evil 4 Remake’i sonsuza kadar değiştirmekten sorumlu.

Tamam, altın yumurtaları nerede bulabilirsin? Daha önce bahsedildiği gibi, kale taht odasında bir tane var – oraya 12. bölümde, Salazar savaşından önceki saat kulesi sekansından hemen önce girebilirsiniz.

4. bölümde bir tane daha var. Gölü keşfederken çok uzak doğudaki küçük alana gidin ve teknenizden inin. Bir grup tavuk ve hemen arkada altın bir yumurta bulacaksınız.

Şimdi, altın yumurta satmak için bir Tüccar görevi var, bu yüzden ikisini de Ramon’u öldürmek için kullanırsanız, onu tamamlayamazsınız. Ama özellikle Hardcore veya Professional’da oynuyorsanız, Salazar mutlak bir baş ağrısı olduğundan, bu fedakarlığa değer.

DLC yolda olduğundan, Resident Evil 4 Remake Mercenaries modunun çıkış tarihini kontrol edin. Ayrıca en iyi Resident Evil 4 Remake silahlarını da isteyebilirsiniz veya Leon’a sevimli bir kedi kulağı seti verecek olan Resident Evil 4 Remake sonsuz cephaneyi nasıl alacağınızı öğrenmek isteyebilirsiniz.

oyun-2