Mart 2023’ün en iyi video oyunları


Ekim ayı değil ama korku oyunları için çok güzel bir ay geçirdik. Mart 2023’te indie sahnesinden AAA’ya ve VR’den geleneksel oyun deneyimine kadar, korkunç oyun hayranlarının eğleneceği çok şey vardı. Resident Evil 4, tüm zamanların en iyi korku oyunlarından biri ve hayal kırıklığına uğratmadı. Korkutmayı sürdürmek, aşağıdakiler gibi deneysel korku oyunlarıydı: Paranormasight: Honjo’nun Yedi Gizemi Ve taramaksırasında Karanlık Resimler: Switchback VR sanal gerçekliğin neden korku için uygun olduğunu onayladı. Biraz Wo Long: Düşmüş Hanedan ayrıca zorluğu nedeniyle bazıları için korkutucu bir deneyim olacaktır.

Ayrıca çevreye duyarlı ters şehir kurma oyununu denemenizi öneririz. Terra NilYeni Kaledonya’dan ilham alan adaları keşfetmek çayveya güzel sanatını alarak Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan. Korku hayranları bu ay özellikle iyi muamele görse de, her yönüyle oyun oynamak için iyi bir ay oldu. Bu nedenle, oynayacak yeni bir şey arıyorsanız aşağıdaki sekiz oyundan birini kontrol etmenizi öneririz.

Resident Evil 4’ün yeniden yapımı

Capcom’un Kapsamlı Yeniden Yapımı Resident Evil 4 Mart 2022’nin açık ara en dikkate değer sürümü. Çok sevilen ve oldukça etkili bir oyunu yeniden yapmak büyük bir riskti, ancak Capcom bunu başarabildi. Yalnızca orijinal oyunun ikonik anlarını sevgiyle yeniden yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda bıçak savuşturma gibi özelliklerle oynanışı zenginleştirerek ve klasik olay örgüsünün bazı vuruşlarını ve set parçalarını yeniden bağlamsallaştırarak deneyimi aktif olarak geliştiriyor.

Digital Trends’den Giovanni Colantonio, dörtlü bir yazısında, “İşe yaramayanları atmak ve hikayeden bölüm tasarımına ve çılgınca geliştirilmiş dövüşüne kadar her şeye kendi yaratıcı yorumunu katmaktan korkmayan, gerçekten dönüştürücü bir yeniden yapım,” diye yazdı. -bir buçuk yıldızlı inceleme veya Resident Evil 4′yeniden yapımı. “Bu, hem geçmişe bir bakış hem de serinin geleceği için ileriye doğru cesur bir adım olarak öne çıkan canlandırıcı, kendine güvenen bir proje yaratıyor.”

yeniden yapımı Resident Evil 4 şu anda PC, PlayStation 4, PS5 ve Xbox Series X/S için mevcut.

Wo Long: Düşmüş Hanedan

Wo Long: Fallen Dynasty karakterleri

Bu yıl yeni bir Soulslike düzeltmesi arayanlar, Team Ninja’s’a göz atmak isteyeceklerdir. Wo Long: Düşmüş Hanedan. Nioh serisinin arkasındaki ekibin son sürümü, Çin’deki Sarı Türban İsyanı sırasında daha hızlı bir Soulslike setidir. Türün nasıl olabileceğini kökten yeniden tanımlamıyor Yaşlı Yüzük yaptı, ama genel olarak, Soulslikes’i biraz daha hızlı sevenleri memnun etmesi gereken sağlam bir oyun.

Wo Long: Düşmüş Hanedan George Yang, Digital Trends için oyunun dört yıldızlı bir incelemesinde, müthiş bir zorluk eğrisi ve ödüllendirici dövüşle türün tüm ayırt edici özelliklerine sahip. “Tarzda devrim yaratmasa ve kendi teknik hayal kırıklıklarıyla birlikte gelse de, Team Ninja’nın harika bir Soulslike yapan şeyi aldığı ve başka bir stüdyonun ödevini kopyalamadığı açık.”

Wo Long: Düşmüş Hanedan şu anda PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için mevcut. Xbox Game Pass’te de mevcuttur.

çay

Oyuncu, Tchia'daki uzak bir adaya yelken açar.

Bu ayki diğer yoğun ve korkutucu oyunlardan bir mola olan Tchia, Pasifik takımadaları Tchia’ya bir aşk mektubu görevi de gören bir açık dünya macerasıdır. gibi başlıklardan not almak Zelda Efsanesi: Vahşi Nefes, oyuncular iki tropik adayı keşfetmekte, zorlukları tamamlamakta ve yol boyunca uygun gördükleri nesnelere ve hayvanlara sahip olmakta özgürdür. Bunun da ötesinde, oyuncuları muhtemelen daha önce duymadıkları bir kültür hakkında bilgilendirir.

“Deneyimim en çok bir hedef sapladığımda, pusulamdan başka kullanıcı arayüzü bırakmadığımda ve kendimi ağaçtan ağaca fırlatarak, hayvanlara ve nesnelere sahip olarak ve herhangi bir şeyi toplayarak oraya ulaşmaya çalışırken olabildiğince çok eğlendiğimde parladı. yol boyunca koleksiyon parçaları, ”diye yazdı Digital Trends’ Tomas Franzese, Tchia’nın dört yıldızlı bir incelemesinde. “Mükemmel film müziği ve güzel görsellerle birleştiğinde, özgürce keşfederken zamanın nasıl geçtiğini anlamam kolaydı. Ne zaman çay benim için tıkladı, tamamen kalbimi ele geçirdi.

çay şu anda PC, PS4 ve PS5 için mevcut ve Sony’nin PlayStation Plus Extra ve Premium katmanlı aboneliklerinin bir parçası.

taramak

Kargalar, Dredge'de bir tekneye saldırır.

Oyuncular ilk açıldığında taramak, oyuncuların küçük bir teknede adadan adaya seyahat ederken balık tutarken rahatlayabilecekleri ve yol boyunca tekne yükseltmeleri için para kazanabilecekleri normal bir bağımsız balıkçılık simülatörü gibi görünüyor. Yine de zamanla, çok uzun süre balık tutmaya devam ederseniz veya gizemli insanlar için görevleri tamamlarsanız, sizi huzursuz hissettirmek için harika bir Lovecraftian macerasına dönüşür.

taramak Oyuncuları amaçtan hedefe yönlendirmeyen sağlam bir balıkçılık ve teknecilik simülatörü olmaya devam ederken, rahat iş oyunu formülünü korku unsurlarıyla zekice alt üst ediyor. Bir sonraki Lovecraftian indie oyununun ne olacağını merak ediyorsanız sevgilim, işte burada. taramak şu anda PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Nintendo Switch için mevcut.

Terra Nil

Terra Nil'de bir ormanın yukarıdan aşağıya görünümü görünür.

Korkuttuktan sonra rahatlamak için bir indie arıyorsanız taramakoynamanızı öneririz Terra Nil. Oyuncular çorak bir çorak araziyi orijinal güzelliğine döndürmekle görevlendirildiğinden oyun üzgün başlayabilir, ancak bu dünyayı doğal durumuna geri döndürdüğünüzde zamanla sizi mutlu edecektir. Toksinleri giderecek, yel değirmenleri ve sulama makineleri gibi teknolojilerle yeşilliği geri kazandıracak ve nihayetinde insan izlerini ortadan kaldıracaksınız. Terra Nil’in tamamen dünya.

Terra Nil aynı anda birkaç kaşıntı çizer. Bu bir SimCityinşa etme dürtümle oynayan benzeri bir oyun, damarında bir Zen strateji oyunu dorfromantikve ekolojik zorlukları çözdüğüm için beni ödüllendiren düşünceli bir bilinmez,” diye yazdı Colantonio, Terra Nil için. “Bütün bunlar, bir türün kurallarının doğal dünya hakkındaki tezini uygulamak için nasıl esnetilebileceğini düşünen yaratıcı bir bağımsız film ortaya çıkarıyor.”

Terra Nil şu anda Netflix uygulaması aracılığıyla PC’nin yanı sıra iOS ve Android için kullanılabilir.

Karanlık Resimler: Switchback VR

Oyuncu, The Dark Pictures: Switchback VR'de bir zombiye ateş ediyor.

Başlığın piyasaya sürülmesinden bir ay sonra oynamak için yeni bir şey arayan PlayStation VR2 sahiplerinin raylı korku oyununa yönelmesi gerekecek Karanlık Resimler: Switchback VR. Orijinal PlayStation VR’lerin manevi halefi Şafağa Kadar: Kan Akıntısı, Switchback VR Supermassive Games’in korku oyunu antoloji serisi için, oyuncular önceki Dark Pictures oyunlarına ve konumlarına dayalı birçok parkurda ilerlerken bir tür kutlama işlevi görüyor.

Harika görünüyor, atmosfer dolu ve eğlenceli atlama korkuları var. Korkunun VR için neden bu kadar uygun olduğunu size hatırlatacaktır. Umarız Sony’nin yeni VR kulaklığı, bunun gibi ilgi çekici ayrıcalıklar sunmaya devam edebilir. Karanlık Resimler: Switchback VR şimdi PlayStation VR2 için kullanılabilir.

Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan

Cheshire, Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon'da ahşap platformlara atlıyor.

Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan PlatinumGames’i haritaya yerleştiren şehvetli aksiyon serisindeki diğer oyunlardan oldukça farklı. Bu oyun, doldurulmuş oyuncaklarından birine sahip olan bir iblisin yardımıyla annesini ararken, çocukken itibari karakteri takip ediyor. Okami’den ilham alan görselleri ve eski tarz bir The Legend of Zelda oyunu gibi hissettiren oynanışıyla bu başlığa bakması bir zevk, cana yakın ve oynaması eğlenceli.

Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp İblis Colantonio, oyunla ilgili üç buçuk yıldızlı incelemesinde, hem hoş bir sürpriz hem de video oyunu IP’sinin akla gelebilecek en tuhaf kullanımlarından biri,” diye yazdı. “Büyüleyici görseller, ödüllendirici keşifler ve şaşırtıcı derecede derin bir dövüş sistemi, bazı karmaşık sistemler biraz tuhaflığın büyümesine yer bıraksa da, klasik bir hisle hoş bir macera yaratıyor.”

Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan şu anda yalnızca Nintendo Switch için kullanılabilir.

Paranormasight: Honjo’nun Yedi Gizemi

Yoko, Paranormasight: The Seven Mysteries of Honjo'da çıldırıyor.

Square Enix ara sıra bilinen JRPG kalıbına uymayan daha küçük oyunlar çıkarmayı sever. Geçen sene öyleydi Yüzüncü Yıl Vakası: Bir Shijima Hikayesive bu yıl görsel korku romanı Paranormasight: Honjo’nun Yedi Gizemi. İçinde Paranormal görüşoyuncular, Rite of Resurrection’da birini diriltmelerine izin veren Curse Stones’u elde eden kişileri, ayinin işe yaraması için öldürmeye ihtiyaç duymaları pahasına takip eder.

Paranormal görüş sizi koltuğunuzun kenarında tutacak, ama aynı zamanda oyunun gizemlerinin cevaplarını kendiniz için bir araya getirirken kendinizi zeki hissetmenizi sağlayacak, korku dolu bir görsel roman. Spoiler vermeden tartışması zor bir oyun ama ilgi çekici ama ürkütücü bir video oyunu anlatımından hoşlananlar buna bir göz atmak isteyeceklerdir. Paranormasight: Honjo’nun Yedi Gizemi şu anda PC, Nintendo Switch, iOS ve Android için kullanılabilir.
genel-19