Ledger uzatmaya gidiyor. 2021’de, kripto para birimi patlamasının ortasında, fiziksel cüzdanlar üreten Fransız girişim 380 milyon dolar veya 312 milyon avro topladı. Daha sonra, kripto sektöründe bir ilk olan Fransız tek boynuzlu at rütbesine yükseldi.

Ledger’a o zamandan beri Sorare katıldı, ancak dijital varlık güvenlik uzmanı henüz bitmedi. İkincisi, C serisinin bir uzantısını duyurdu ve ilk 100 milyon avroluk ek artışını tamamladı.

İçerik İnternetinden Değer İnternetine

Bu yeni fonlama turu için Ledger, tarihi yatırımcıların yanı sıra yeni girenlere güveniyor. 100 milyon avroluk işlem bu nedenle True Global Ventures, Digital Finance Group ve VaynerFund’u kapsıyor.

Mevcut yatırımcılardan 10T, Morgan Creek, Korelya Capital, Molten Ventures ve Cathay Innovation potaya geri döndü. Ledger ve Cathay birbirlerini iyi tanıyorlar. İki ortak, birlikte kendi Web3 yatırım fonlarını bile yarattılar, Ledger Cathay Capital, 100 milyon Euro tutarında finanse edildi.

Ancak, iki yıl sonra büyük harf kullanımını azaltmadan C serisini neden genişletelim? Ve hepsinden önemlisi, kripto varlık sektörü güçlü bir türbülanstan geçerken yatırımcıları nasıl ikna edeceğiz?

Ledger CEO’su tarafından sergilenen hırslar bununla ilgisiz değil. İçin Pascal Gauthiergirişimin misyonu, Web3’ün veya değer İnternetinin temellerinden birine referans olarak değeri güvence altına almaktır.

NFT ve kripto para birimleri, Web3’ün altyapı katmanı olan blok zinciri tarafından sağlanan bu değere örnektir. Bununla birlikte, destekçileri, finans alanındaki tahviller veya hisse senetleri gibi çok sayıda başka varlığın tokenizasyonunu bekliyor.

Kimlik, eylemler, veriler… güvenli hale getirilecek tokenize edilmiş varlıklar

Citi Bank son raporunda, menkul kıymetlerin tokenleştirilmesinin 4 trilyon dolar 2030’a kadar. Merkez bankası dijital para birimleri aynı tarihe kadar 5000 milyarı temsil edecek.

Bu varlıkların, yani bu dijital ürünlerin değerinin güvence altına alınması gerekecek. Bu değerin güvenliğini sağlamak kesinlikle Ledger’in temel işidir. Üreticinin fiziksel cüzdanları, sahiplerinin varlıklarını elinde tutmasına ve ayrıca kontrol etmesine izin verir.

Sahiplik, Web3’ün temel değerlerinden bir diğeridir. Bu nedenle Ledger, yeni bağış toplama etkinliği ile Citi’ye göre 6 ila 8 yıl içinde blok zincirinin kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmayı ve hazırlamayı amaçlıyor.

Pascal Gauthier, “Bu fonlar, kritik dijital varlıkları ve blockchain tabanlı teknolojiyi keşfeden yüz milyonlarca kişiye yeni nesil güvenli tüketici cihazları getirme misyonumuzu hızlandıracak” diyor.

En yeni nesil Ledger Stax dahil olmak üzere donanım terminallerine ek olarak unicorn, B2B segmenti de dahil olmak üzere hizmet ve yazılım teklifini (Ledger Live ve Extension) giderek daha fazla geliştiriyor.

Web3 Ledger iPhone cüzdanları

Kurumsal SaaS çözümü, nakit yönetimi, DeFi, NFT ve tokenizasyon işlevleri sağlar. Ancak, ortaya çıkan bu faaliyetlerde rekabet, özellikle We3 saf oyuncuları ile geleneksel finans ve teknoloji oyuncuları arasında şiddetlidir.

Değerin tokenizasyonu ve yarattığı aracısızlaştırma, besin zincirindeki rolleri ve konumları yeniden dağıtır. Ledger için bu bir fırsat. CEO, “Defter cihazlarımız, her zamankinden daha geniş bir yelpazede tokenize edilmiş varlıkları yönetmenize izin verecek” diye öngörüyor.

Bu varlıklar arasında, finansal menkul kıymetler değil, aynı zamanda “kimliğiniz, verileriniz, eylemleriniz ve çok daha fazlası.” Pascal Gauthier, cüzdanlarını yeni Web3 iPhone’lar olarak görürdü. Bu değer İnternetinde ideal bir konum.

Pascal Gauthier, “Beş ila on yıl içinde, değerli İnternet’in yükselişinin milyarlarca insanın varlıklarına sahip olma ve varlıklarını yönetme şeklini yeniden şekillendireceğine ikna oldum” diye projelendiriyor. Ancak kişisel bilgisayarların ve akıllı telefonların gerekli güvenliği sağlamadığına inanıyor.

“Bu cihazlar, merkezi bir bilgi internetinde içerik üretmek ve paylaşmak için tasarlandı” diyor. Sonuç olarak, ademi merkeziyet çağında, İnternet kullanıcılarının “bu yeni bölümü keşfetmek için yeni nesil bir donanıma ihtiyacı var.”

Ledger’da daha ileri gitmek içingenel-15