Erken erişim için Darkest Dungeon 2’nin son büyük güncellemesi burada ve oyunun seyahat sistemlerine bir revizyon getiriyor, Lovecraftian roguelike oyunundaki birkaç önemli sisteme iyileştirmeler getiriyor ve hem savaşta hem de savaş dışında size yardımcı olabilecek sevimli evcil hayvanları tanıtıyor. Redemption Road güncellemesi, Darkest Dungeon 2’nin çıkış tarihi Mayıs ayında gelmeden önceki son güncellemedir, ancak bu arada hayranların oynamaya devam etmesini sağlayacak çok şey var.

Şimdiye kadarki en heyecan verici haber, beş farklı kafes stilinde on farklı evcil hayvanla evcil hayvanların gelişidir. Bunlardan altısı, posta arabası yapınızın bir parçası olarak kullanılır; örneğin, Unnatural Owlet, donattığınız her Tinker’s Gear için size +%5 debuff şansı verir. Bu etiketler öğelere eklendi, bu nedenle bu özellikle patlayıcı dergisi, plan tüpleri, tahlil teçhizatı, tamirci tezgahı ve tuzakçı kiti için geçerlidir. Kalan dört evcil hayvan masaya “güçlü dövüş efektleri” getiriyor.

Oyuncu tarafında daha stratejik planlama uygulamak için rotalar elden geçirildi. Posta arabanızda artık bir Handa manuel olarak doldurulması veya belirli karşılaşmalarda bulunması gereken ‘tekerlekler’ ve ‘zırh’ belirteçleri olacak. Her ikisini de dolu tutmak size güzel bir avantaj sağlarken, tükenmek sizi olası tuzaklara maruz bırakacaktır.

Ayrıca, tekerleklerinizi veya zırh jetonlarınızı tüketebilecek yeni yol türlerinin yanı sıra, arabanızı acilen tamir etmenizi gerektiren veya kahramanlarınızdan birinin her dönüşte çarpışmak yerine arabayı onarmaya odaklanması gereken yol kenarında bir pusuya düşmenizi gerektiren rastgele bir olay da vardır. dövüşte. Bu, yağmacıları kayda değer bir dezavantajla alt etmeye zorlandığınız anlamına gelir.

Posta arabası kontrolleri ve kavşakların çalışma şekli de biraz rötuşlandı. Artık hızlı bir şekilde rota kararı verirseniz, yavaşlamadan dönüş yapabilirsiniz. Ancak gecikirseniz, koç kavşakta durarak yolunuzu daha dikkatli seçmeniz için size zaman tanır. Geliştirici Red Hook, “Bu değişiklikler geçişin genel hissini etkiliyor ve deneyimli oyuncular için biraz uyum gerektirecek” diyor, ancak “Bunun oyuna daha uygun olduğunu gördük” diyor.

Güncellemede, bir dizi denge değişikliği de dahil olmak üzere çok daha fazla ince ayar var. Mum yumurtlama oranları biraz artırıldı ve takımın “önceden biraz fazla cimriydik” sonucuna varmasıyla erken oyun puanlaması “biraz” artırıldı. Torcun oynanış efektleri de biraz ayarlandı, ışık seviyelerine dayalı olarak kör şanslara daha fazla odaklanıldı ve kritik ve DoT dirençlerine daha az odaklanıldı.

Vadi bölgesi “önemli ölçüde kısaltıldı”. Artık Oblivion Tears’tan geçerken veya boşluğa dokunulan yerleri ziyaret ederken oluşacak, ancak savaş sırasında azalacak olan Loathing sisteminde büyük bir yeniden çalışma var. Nefretiniz maksimuma çıkarsa, itiraf seçiminize bağlı olarak farklı etkileri olan İtiraf patronuyla uğraşmak zorunda kalacaksınız.

YouTube Küçük Resmi

Ayrıca çeşitli ganimet ve ekonomi dengesi değişiklikleri var, posta arabası öğeleri ve biblolar için indirimli fiyatlar ve çok sayıda yerde değiştirilen mağaza seçimleri. Hafıza sistemi ayrıca “İtiraf patronlarına karşı hatıraları doğrudan başarıya bağlama şeklindeki orijinal tasarım hedeflerimize daha yakın olmak için” güncellendi.

Darkest Dungeon 2 Redemption Road şimdi çıktı. Daha fazla ayrıntı ve tüm küçük karakter, canavar ve öğe dengesi ayarlamaları için tam yama notlarına göz atabilirsiniz. nezaket Red Hook’tan.

PCGamesN, GDC’de Red Hook ile ekibin Darkest Dungeon 2 DLC’yi “harika şeyler yapmak” için nasıl finanse etmeyi planladığı hakkında konuştu. İyi düşünmeyi seviyorsanız, PC’deki en iyi taktik RPG’lerden daha fazlasını seçtik ve size eğlenecek çok şey sunmak için favori sıra tabanlı strateji oyunlarımızı seçtik.oyun-2