Planlanan çıkış tarihinden yaklaşık üç ay önce Square Enix, Final Fantasy XVI’nın altın madalya kazandığını duyurdu, bu da oyunun disklere basılmaya hazır olduğu anlamına geliyor – ancak geliştirme devam edecek. Stüdyo, Twitter’da dönüm noktasını personelin ve bir Torgal pelüşünün kutladığı bir fotoğrafla işaretledi. Tweet, “Bugün ustalaştı” diyor. “Hem personel hem de Torgal çok memnun.”

Final Fantasy XVI, 2016’daki Final Fantasy XV’den bu yana serideki ilk ana hat oyunudur. O zamandan bu yana, Final Fantasy VII Remake gibi birkaç başka Final Fantasy oyunu piyasaya sürüldü, ancak seride çekirdek numaralı bir girişin piyasaya sürülmesi nadir görülen bir durum haline geldi. Geçen yıl Nisan ayında, yapımcı Naoki Yoshida, geliştirme ekibinin Final Fantasy XVI geliştirmesinin “finaline” girdiğini ve Kasım ayına kadar ana yönetmen Hiroshi Takai, geliştirmenin %95 oranında tamamlandığını söyledi.

En az altı ay boyunca bir PS5’e özel olacak olan Final Fantasy XVI, Final Fantasy XV’e benzer daha fazla karakter aksiyonu benzeri savaşlar için serinin geleneksel sıra tabanlı savaşından vazgeçecek. Daha aksiyon dolu bir yaklaşımı benzersiz Eikon savaşlarıyla harmanlayan yüksek fantezili bir destan olan oyun, wartorn’da geçiyor. Valisthea dünyası ve Eikonların gücünü kullanabilen yetenekli bireyler olan Dominantların etrafında merkezlenir.

Oyun 22 Haziran’da resmi olarak PlayStation 5’te yayınlanacak ve daha fazla ayrıntı için Final Fantasy XVI hakkında bildiğimiz her şeye göz atabilirsiniz.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1