Şimdi geldiğini hepimiz gördük, değil mi? ReedPop ve ESA, E3 2023’ün iptal edildiğini duyurdu. Etkinliğin 13 Haziran’da başlaması gerekirken, işler onun için hiç de iyi şekillenmedi. Sony, Microsoft ve Nintendo gibi büyük oyuncular etkinlikte yer almayacaklarını duyururken, birçok kişi bunun devam edip edemeyeceğini merak ediyordu. Ve şimdi artık olamaz.

E3 2023: İptal Raporlarının Ortasında Büyük Bir Şüphe

3 büyükler bir süre önce bu yıl E3’ü atladıklarını açıklarken, son zamanlarda daha fazla şirket bunu takip etti. Ubisoft, Sega ve Tencent ayrıca önemli bir isim bırakmadan etkinlikten çekilme kararını açıkladı. Bütün bunlar yeterli değilse, Andy Robinson ayrıca E3 2023’ün iptal edilmesiyle ilgili tweet attı.

E3 resmi sayfasındaki en son Tweet’te ReedPop ve ESA, E3 2023’ün iptal edildiğini doğruladılar. Etkinliğin hem fiziksel hem de dijital versiyonlarının iptal edildiğini açıkladılar. Biz oyuncular için bu, bir dönemin büyük bir sonu çünkü önümüzdeki yıllarda da işler pek iyi görünmüyor. Bir zamanlar yılın amiral gemisi olarak kabul edilen bir olay gözden düştü.

Tüm büyük şirketler vitrin etkinliklerini duyurmuş olsa da, E3’ün her zaman özel bir yeri olmuştur. Ayrı sanal etkinlikler harikadır, ancak bu kadar büyük isimlerin arasında olmak ve fiziksel olarak yeni şeylerin duyurulmasını izlemek, canlı yayınlarla karşılaştırılamaz. Ve bunun için, şu anda işler doğru yönde gitmese bile, E3 her zaman manevi değerine sahip olacak.

E3 2023’ün iptali hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

oyun-5