Huawei’nin şu anki dönüşümlü başkanı Eric Xu ve kurucusu ve genel müdürü Ren Zhengfei’nin kızı ve mali işler müdürü Meng Whanzou, 31 Mart’ta şunları sundu: telekomünikasyon devinin 2022 mali yılındaki sonuçları. Birkaç yıldır hedefi olduğu Amerikan kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalan, Huawei hafif bir büyüme gösteriyorsembolü ” bu önlemlerin çeşitli stratejilere entegrasyonu Çinli şirketten. Ancak, yapması gereken Meng Whanzou’yu birçok zorluk beklemektedir. 1 Nisan’dan itibaren Huawei’nin dönem başkanı olarak Eric Xu’nun yerini alacak altı aylık bir süre için.

Kararlaştırıldığı gibi, Huawei gelirlerini dengeliyor

2022’de Huawei açıkladı 86 milyar euro ciro, Ocak ayı başında paylaştığı tahmin doğrultusunda. Hakkında %0,9 gibi hafif bir artış yuvarlanan yıl boyunca. ” İş faaliyetlerimiz sürdürülen sağlam büyüme endüstriler giderek daha fazla dijital, yeşil ve düşük karbonlu kalkınmaya doğru ilerlerken “, İle ilan edildi (PDF) Shenzhen merkezli şirket.

aynı kategoride

Yarı iletkenler: Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ile aynı hizaya giriyor ve ihracatı kısıtlıyor

Ancak grubun 2022’de 4,8 milyar avroyu bulan net karı, 2021 yılına kıyasla %69 oranında çöktü 15 milyar avroya ulaştılar. Sabah düzenlenen basın toplantısında Meng Whanzou, “ sonuçlar beklentilerimizle uyumluydudaha fazla baskıya rağmen “. O da bildiriyor” Huawei’nin kar marjı tüm zamanların en düşük seviyesinde düşük gelirler ve artan Ar-Ge harcamaları nedeniyle “.

Huawei, araştırma ve geliştirmeden yararlanıyor

2019’dan beri Amerika Birleşik Devletleri birçok kısıtlama üstlendi ekipmanıyla ülkeyi gözetlediği ve askeri üslerini dinlediğinden şüphelenen Huawei’ye karşı. O zamandan beri grup temel yarı iletkenlerden ve üretim ekipmanından yoksun bırakıldı ürünlerinin tasarımında.

Geri dönmek için, Huawei gelirinin dörtte birini araştırma ve geliştirme harcamalarına yatırdıveya yaklaşık 21,6 milyar avro. Bu, 2021’dekinden %13 daha fazla.” Geleceğe yönelik temel araştırmalara ve açık inovasyona yatırım yapmaya devam ettik. bulut bilişim, akıllı araç bileşenleri ve temel yazılım teknolojileri gibi alanlarda “, ezici gücü belirtti. 2022 sonu, Ar-Ge bölümüne 114.000’den fazla kişi katıldıveya 207.000 çalışanı olan Huawei iş gücünün %55’i.

Bu anlamda Ren Zhengfei, 24 Şubat’ta Huawei’nin binlerce bileşeni ve baskılı devreyi değiştirmeyi ve değiştirmeyi üstlendi Sam Amca’nın yaptırımlarını aşmak için.” Kârlılığımız arttıkça, Ar-Ge harcamalarımızı artırmaya devam edeceğiz “, kendini tebrik etti, ” hala zor bir dönemdeyiz ama ilerleme yolunda durmadık “. 13.000 ABD bileşeni değiştirildi Çin’de üretilen alternatifler ve Cihazları için 4.000 devre kartı yeniden tasarlandı.

Yeni gelir kaynakları bulun

Konuşması sırasında Eric Xu, ” zorlu bir iş ortamı ve dış pazar faktörleri faaliyetlerimize ağırlık vermeye devam etti. “. Yılı 2023 olarak tahmin ediyor” Huawei’nin hayatta kalması ve sürdürülebilir gelişimi için çok önemli olacak “.

İçinde ABD ambargosu nedeniyle 5G akıllı telefon modellerinin tasarlanamaması, şirket yeni gelir kaynakları arıyor. O şimdi konsantre yarı iletken tasarımı üzerineAmerikan çiplerini değiştirmek için, bağlı arabalar veya bulut. Bulut bilgi işlem çözümü zaten 29 bölgede dağıtıldı ve 170’den fazla ülkede erişilebilir tüm dünyada.

Meng Whanzou, Huawei başkanlığının başında

1 Nisan’dan itibaren Meng Whanzou, Huawei’nin dönem başkanlığını devralacak. Kurucunun kızı için bir ilk, en çok Amerikan adaletiyle yaşadığı aksiliklerle tanınır. Bir fırtınanın ortasında bir gemiye liderlik etmesi ve topluma yardım etmesi gerekecek. uzlaşmaz bir ekonomik ve jeopolitik bağlamın üstesinden gelmek için.

Eric Xu’nun halefi, ” şirketin geleceğini tek bir kişinin ellerine bırakmıyoruz “. Şuna işaret ediyor” yönetişim kuralları, her birinin rollerini ve sorumluluklarını ve ayrıca dönüşümlü başkanlığın takvimini detaylandırır. bu kurallara uyacağım “. ” şirket olarak jeopolitiği veya çevreyi değiştirme kabiliyetine sahip değiliz, sadece uyum sağlayabiliriz “. Meng Whanzou, Huawei’nin başına geçecek 30 Eylül’e kadar.genel-16