Çoğu uygun Pixel cihazı için Mart güvenlik güncellemesinin ve Mart Özellik Düşürmesinin, beklenen 6 Mart tarihi yerine 13 Mart’ta bir hafta geç gösterildiğini hatırlayabilirsiniz. Ancak Pixel 6 serisi modellerin en son güvenlik yamalarını ve yeni özellikleri yüklemek için 20 Mart’a kadar ek bir hafta beklemesi gerekiyordu. Ve bu olurken, Samsung’un Exynos modemlerindeki son derece ciddi bir kusur, Pixel 6 serisini, güvenlik açığını gideren Mart güvenlik güncellemesine çaresizce ihtiyaç duymasına neden oldu.
Bazı Pixel 6 serisi kullanıcıları açıkken Verizon, Mart güncellemesini henüz almadıklarını söylüyor, Pixel 5’li bir Reddit abonesi Nisan güvenlik güncellemesini bugün 27 Mart’ta aldığını ve kanıt olarak bir ekran görüntüsü gönderdiğini söylüyor. Ekran görüntüsü, Redditor’un cihazının 5 Nisan güvenlik düzeltme ekine sahip olduğunu gösteriyor. Yapı numarası TQ2A.230405.003’tür. Genellikle Google, aylık güncellemeleri her ayın ilk Pazartesi günü yayınlar ve bu, böyle bir güncellemeyi beklemek için bir sonraki tarih olarak 3 Nisan’ı bırakacaktır. İronik bir şekilde, bir Reddit kullanıcısı Pixel’inin bugün Mart güvenlik güncellemesini aldığını söyledi.
Pixel 4a (5G), Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nuz için hangi güncellemelerin mevcut olabileceğini denemek ve görmek istiyorsanız şu adrese gidin: Ayarlar > sistem > Sistem güncellemesi. Büyük olasılıkla, telefonunuzun güncel olduğu konusunda bilgilendirileceksiniz.

Nisan ayında bir ara, görmeliyiz Google, Android 14 Beta programını başlatıyor. Şu anda, Android 14 Developer Preview 2 sürümü, uygulamalarını yaklaşan Android 14 yapısıyla optimize etmek isteyen geliştiriciler için mevcuttur. Kayıt için, Android 14’ün tatlı adı “Upside Down Cake”.

Android 14 Beta 1’in Nisan ayında yayınlanacağını varsayarsak, Haziran ayına kadar Android 14 Beta programı Platform Stability’de olabilir. Bu noktada geliştiriciler, uygulamalarını etkileyen başka değişiklik olmayacağını varsayarak Pixel kullanıcılarının Beta programına katılmalarını daha az riskli hale getirir. Android 14’ün son sürümü Ağustos veya Eylül’de yayınlanabilir.telefon-1