Zoom, yapay zekayı platformuna yerleştirmek ve çalışanların saatlerce kaybedilen zamandan tasarruf etmesine yardımcı olmak için OpenAI ile işbirliğine dayalı çabaları duyuran en son şirket oldu.

Video konferans şirketi, ChatGPT gibi üretken yapay zekayı çalışanları daha üretken hale getirmede bir “itici güç” olarak tanımladı ve bu nedenle OpenAI’nin üretken aracını Zoom IQ teklifine ekledi.

Zoom IQ, şimdiye kadar toplantı kayıtlarını bölümlere ayırabilen ve özetleyebilen bir dijital kişisel asistan olarak düşünülebilir, ancak çok daha akıllı hale gelmek üzeredir.

Yakınlaştırma IQ’su

OpenAI’nin son derece popüler ChatGPT’yi eğitmek için kullanılan geniş dil modeli (LLM), bir ton asistan benzeri özellik kazanan Zoom IQ’nun en son eklenmesinin arkasındadır.

Sohbetleri ve diğer mesajları özetlemenin yanı sıra mesajlaşma uygulamaları için yeni içerik oluşturmaya, fikirleri düzenlemeye ve ajandalar oluşturmaya yardımcı olabilir.

Bir gündem oluşturduktan sonra Zoom IQ, toplantıyı özetlemeye devam edebilir ve bireysel çalışanlara atanan eylem noktaları da dahil olmak üzere katılımcılarla notlar paylaşabilir.

Benzer şekilde ve OpenAI teknolojisini ödünç alan Microsoft Dynamics 365 Copilot gibi, Zoom IQ da müşterilerle e-postaları işleyebilir, ne yazılacağını önerebilir veya kötü yazılmış bir özeti daha anlamlı bir yanıta dönüştürebilir.

Kullanıma sunumun Nisan ayında başlaması bekleniyor, ancak Zoom müşterileri yeni Zoom IQ özelliklerine yalnızca davetle erişebilecek ve bazı özellikler (e-posta oluşturma aracı gibi) yalnızca Satış için Zoom IQ’da kullanılabilecek ve birçok işletme bunu yapmak zorunda kalacak. erişim elde edene kadar daha da uzun süre bekleyin.

Zoom’un Baş Ürün Sorumlusu Smita Hashim, “Zoom, müşterilerin daha üretken olmalarını sağlamak için ürünlerimize uzun süredir yapay zeka çözümleri yerleştiriyor” dedi. “Yeni büyük dil modelleri ile çok daha fazla yetenek getirmekten heyecan duyuyoruz. Yapay zekaya yönelik benzersiz yaklaşımımız, müşterilere istedikleri esnekliği sağlayacak ve iş birliğini ve müşteri ilişkilerini önemli ölçüde geliştirmeye yardımcı olacak.”genel-6