GDC 2023’e katılan birkaç oyun geliştiricisi, sosyal medyadaki konferansta endişe verici ve yasa dışı davranışlar bildirdi. İddialar arasında alkollü içki içme, taciz ve saldırı yer alıyor.

Twitter’da oyun geliştiricisi Leena dan Deventer, GDC’deki kadınların “aşağılandığını ve baltalandığını”, taciz edildiğini ve kibirli olduğunu söyledi. Yetkililer, “İki kadın, yetki sahibi bir adam tarafından ‘sahne’ için bir otel odasına bile çekildi ve ardından onlara saldırdı” dediler.

Bu iddialar, içki ani artışının gerçekleştiği bildirilen bir karaoke etkinliğinin düzenlenmesine yardım eden oyun PR figürü Guy Blomberg tarafından yinelendi. “Bunun sadece olmasına değil, aynı zamanda o kadar sık ​​olma eğiliminde ki neredeyse sıradan hale gelmesine de kızgınım” dediler.

Bir konferans olarak GDC, iddia edilen yağmacı davranışlarla (özellikle içki içme) o kadar tanındı ki, femme sunan geliştiriciler her yıl meslektaşlarını bu konuda uyarıyor. Geçen yıl, Activision Blizzard’ın sponsorluğunda bir Women In Gaming International etkinliği düzenlendi. tarif bir katılımcı tarafından “erkek avlanma alanı” olarak.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1