Dead by Daylight Mobile, Hindistan’daki Google Play mağazasından ve App Store’dan kaldırıldı. Bir tweet’te geliştirici Behavior Interactive, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’ndan (MeitY) hayatta kalma-korku oyununun mobil uygulama vitrinlerinden kaldırılmasını talep eden geçici bir emir aldığını doğruladı. Açık bir neden belirtilmese de, hükümet daha önce uygulamaları PUBG Mobile ve Free Fire gibi Çin uygulamalarıyla ilgili benzer güvenlik endişeleri nedeniyle yasaklamıştı. Güneydoğu Asya, Japonya ve Kore gibi bölgelerde Dead by Daylight Mobile, Çinli bir firma olan NetEase tarafından yayınlandı.

Tweet’te “Merhaba Sis Halkı, Küresel izleyicilerimize benzersiz bir mobil korku deneyimi sunarken bölgesel düzenlemelere de uymaya kararlıyız.” “Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın geçici emrine uymak için Dead by Daylight Mobile’ı Vitrinlerden kaldıracağız.” Geliştirici, Hintlilerin artık oyunu indiremeyeceğini veya oynayamayacağını iddia ederken, bir 91Mobiles’tan rapor “Oyunu zaten telefonlarına indirmiş olan oyuncuların oynamaya devam edebileceklerini” öne sürüyor. Bununla birlikte, oyundaki herhangi bir güncellemenin her iki platforma da otomatik olarak yüklenmeyeceği açıktır.

Şubat 2022’de Hindistan hükümeti, Alibaba, Tencent ve adı geçen NetEase gibi teknoloji firmalarına ait 52 Çin menşeli uygulamayı yasakladı. Listede ayrıca Singapur merkezli Sea tarafından geliştirilen Free Fire da yer alıyordu. Tencent tarafından desteklenmektedirşirketin en büyük hissedarı.

Bundan önce hükümet, TikTok gibi kısa video uygulamalarına ek olarak PUBG Mobile ve sonraki lite sürümüne baskı yaptı. DbD Mobile’ın dönüşüyle ​​ilgili diğer güncellemeler “mümkün olduğunda” açıklanacaktır.

Bu ayın başlarında Dead by Daylight Mobile, bazı işlemlerden geçti. büyük değişiklikler, mevcut oyuncuları hesaplarını oyunun tamamen yeni bir sürümüne taşımaya teşvik ediyor. Ancak geliştirici, Bloodpoints, Iridescent Shards ve Sinister Stones gibi oyun içi para birimiyle telafi etmeye istekli olduğu belirli içeriklerin taşınmayacağını belirtiyor. Geçiş dönemi 10 Mayıs’ta kapanacak ve ödeme planının tamamını şuradan kontrol edebilirsiniz: resmi SSS web sitesi. Dead by Daylight, oyuncuların avdaki bir katil olarak gruplandırıldığı veya hayatta kalanların beş jeneratörü çalıştırarak kapalı bir yerden kaçmak istediği 1’e 4 doğaüstü bir korku oyunudur.

Yapım şirketi Blumhouse aynı filmin bir uzun metrajlı film uyarlamasını geliştirmeye hazırlanırken Dead by Daylight da Hollywood’a gidiyor. Şirket, bir yönetmen ve yazar arayışı başlarken, evreni daha da genişletmek için geliştirici Behavior Interactive ve korku ustası James Wan’ın Atomic Monster ile ortaklık yapacak. “Dead by Daylight’ın çok fazla hayranı olduğunu biliyoruz ve oyunu beyaz perdeye taşımamıza yardımcı olması için dünyayı bizim kadar takdir eden ve seven birini bulmamızın zorunlu olduğunu düşünüyoruz.” Blumhouse’un kurucusu, hazırlanmış ifadebu aydan daha erken.

Dead by Daylight Mobile artık Android veya iOS’ta indirilemez.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8