Başlangıçta 28 Mart’ta piyasaya sürülecek olan Avustralya ve birkaç Asya ülkesindeki kullanıcılar, uzun zamandır beklenen Apple Music Classical’ı planlanandan önce ele geçirmeyi başardılar.

yargılamak Twitter’da yayınlanan ekran görüntüleri (yeni sekmede açılır)uygulama tam olarak eskisi gibi görünüyor önizlemelerde gösteriliyor – daha iyisi veya daha kötüsü için. Bu uygulamanın amacı, Apple Music’in klasik müzik kitaplığını daha iyi düzenlemektir. “Binlerce kayıt” ile beş milyondan fazla parça elde edersiniz [supporting] uzamsal ses ve 192 kHz/24-bit Yüksek Çözünürlüklü Kayıpsız ses kalitesi.”

Daha fazla gör

Kullanıcı arayüzü, klasik müzik meraklılarının belirli bir favorileri varsa “besteci, eser, orkestra şefi ve hatta katalog numarasına göre arama yapmasına” yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Öte yandan, yeni gelenler, kompozisyona derinlemesine dalışlar sunan “yüzlerce Essentials çalma listesinden” birini muhtemelen beğeneceklerdir. Şu anda, uygulama İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dahil olmak üzere yedi dilde mevcuttur.

Apple Music Classic için gereksinimler (yeni sekmede açılır) oldukça standarttır. Bireysel, Öğrenci, Aile veya Apple One gibi Apple Music’in bazı sürümlerine abone olmanız gerekir. Apple Music Voice, uygulamayı desteklemiyor. Ve iOS 15.4 veya üstünü çalıştıran bir iPhone’a ihtiyacınız olacak.

Hatalar ve tuhaflıklar

Bununla birlikte, uygulamada bazı tuhaflıklar var. Apple Music Classical, sürekli bir internet bağlantısı gerektirir, bu nedenle çevrimdışı dinleme (ne yazık ki) veya Radyo sekmesi yoktur. Lansmanda diğer platformlarda mevcut olmayacak, ancak bunun gelecekte değişeceğini umuyoruz. Önceki raporlara göre, bir Android sürümü şu anda üzerinde çalışılıyor. Bu nedenle, Apple Music Classical’in gelecekte Apple TV’de ve web tarayıcılarında görünmesi tamamen mümkün.

İnsanların birkaç hatayla karşılaştığını belirtmekte fayda var. iPadOS’ta gerçekten çalışmıyor Twitter’da bazıları gibi işaret ettik, bu yüzden muhtemelen tabletler için iyi optimize edilmemiş. Reddit’teki kullanıcılar (yeni sekmede açılır) AirPlay üzerinden iletimle ilgili bazı sorunlar yaşadınız. Ya hacim gösterilmeyecek ya da tamamen başarısız olacak. Bunun dışında, erken benimseyenler Apple Music Classical’den hoşlanıyor gibi görünüyor.

İlgilenenler için Apple Music Classical’ı iPhone’unuza önceden yükleyebilirsiniz. Dinlemek için uygun olduğunda sizi uyaran bir bildirim alacaksınız; ancak, erken kullanıma sunma şansı var. Yine Twitter üzerinden (yeni sekmede açılır), uygulamanın 28 Mart gece yarısından önce, bazılarının ise 27’sinde akşam 6’ya kadar ulaştığına dair raporlar var. Göz kulak olduğunuzdan emin olun.

genel-6