Kanada/Çin merkezli bir teknoloji şirketi olan abxylute (“mutlak” olarak telaffuz edilir), Logitech’in G Cloud konsoluna ve diğer mobil cihazların bulut oyun sistemlerine uygun fiyatlı ancak güçlü bir alternatif sunan yeni taşınabilir bulut tabanlı oyun konsolunu piyasaya sürüyor. Kitlesel fonlama kampanyası şimdi başlıyor Kickstarter 199 $ erken kuş fiyatlandırması ve tam lansmanda beklenen 249 $ MSRP ile.

abxylute, ilk bulut sistemiyle bulut oyun el bilgisayarlarına güç ve uygun fiyat getiriyor

Bu ayın başlarında, yeni bulut oyun sistemini inceledik ve genel performansından etkilendik. Sistem çok hafifti ve birçok hizmetle her yerde bulutta oyun oynamaya izin veriyordu. Elde taşınır cihaz, kullanıcılarının NVIDIA’nın GeForce NOW, Xbox Cloud Gaming, PS Plus Gaming ve Steam Play’e (ve açık kaynak alternatifi Moonlight) bağlanmasına ve ayrıca Google Play hizmetlerine bağlanma ve eski oyun sistemlerini taklit etme yeteneği sunmasına olanak tanır. önceki PlayStation konsollarına kadar (kullanıcı tarafından yüklenen ek yazılımla).

Şirket, bulut oyunlarının geleceği olduğuna inanıyor ve bu inancı yeni sistemine aktarmaya çalışıyor. Bellek ve depolamayı artırmak için sistemlerde sürekli fiziksel yükseltme savaşı, özellikle el konsollarını yükseltmenin standart bir masaüstü bilgisayar sisteminden çok daha karmaşık olduğu durumlarda, son kullanıcı için pahalı hale gelir. Şirketin yeni bulut oyun elde taşınır cihazı ile, evde veya hareket halindeyken sanal sistemlere oyuna bağlanma sayesinde birçok ekstra maliyet ortadan kalkar. Abxylute avuçiçi, 7 inç LTPS ekranı ve 2×2 MIMO WiFi özelliği ile 1080p @ 60fps oyun deneyimi sunar. Kullanımımız boyunca, test ortamı boyunca sinyal asla düşmedi ve hareket halindeyken test telefonumuzun mobil etkin noktasını kullanmak harikaydı.

Başlatıcı, gözden geçirenlere sunulan prototip sürümüyle bile çok parlaktı. Uygulamalar başladıktan sonra sıfır gecikme yaşadı. Karşılaşılan tek hayal kırıklığı, bir uygulamayı kapatmak için diğerini açmak zorunda kalmaktı. Ufak bir güçlüktü, ancak sistemin enerjisinin çoğunu oynayacağınız platform ve oyuna ayırabilmesi mantıklıydı.

Görüntü kaynağı: abxylute

Pil ömrü, sistemden çok az veya hiç ısı yayılımı olmadan sekiz saate kadar (kullanıma bağlı olarak) harikadır. 430g ağırlığı, Nintendo Switch ve onun 475g ağırlığından daha azdı. Logitech’in G Cloud’u iki sistem arasında kaldı, ancak abxylute hafif oyun sistemleri kategorisinde kazandı.

abxylute olarak, oyun oynamanın herkes için olması gerektiğine inanıyoruz. Abxylute’ü pazara sunmaktan heyecan duyuyoruz ve yüksek kaliteli, uygun fiyatlı oyunları her zamankinden daha erişilebilir hale getirerek oyun endüstrisinde devrim yaratacağına inanıyoruz.”

— Mark, abxylute sözcülerinden biri

Şirketin belirttiği harika bir özellik, bahsi geçen herhangi bir şirketten bir oyun satın alma konusunda kararsız olabilecek oyuncuların oyunu bulut formatında oynayabilmesidir. Bu, bir kullanıcının oyunlarının bekledikleri gibi olacağını bilerek eğitimli bir satın alma yapma veya oyunun kendilerine göre olmadığını öğrenme şansını artırır. Ayrıca, bütçeleri kısıtlıysa ve oyunların maliyetini ödeyemiyorlarsa, seçtikleri hizmetlere abone olmak için bir bulut cihazına sahip olmak, yeni oyuncular için muazzam bir bütçe seçeneğidir.

Abxylute sistemi şu anda mevcuttur Kickstarter, 199 $’dan başlayan erken rezervasyon fiyatlarıyla. Şirket, sevkiyatın Mayıs 2023’te başlamasını bekliyor. resmi internet sitesi.

Haber kaynakları: Abxylute, Kickstarter

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17