“Yeni bir orta sınıf telefon satın almak veya geçen yılın amiral gemisi telefonunu satın almak” akıllı telefon endüstrisindeki en uzun süredir devam eden sorulardan biri oldu… şimdiye kadar.

Samsung’un yeni Galaxy A54 orta sınıfı ve geçen yılki Galaxy S22 amiral gemisini alın – ABD’deyseniz (veya Avrupa’daysanız biraz daha fazla) her ikisi de size 400-500 ABD Doları geri getirecektir. Elbette biri yepyeni bir telefon olacak ve eski amiral gemisi “yenilenmiş”, “yenilenmiş” veya sadece kullanılmış. Fakat, bunlardan yalnızca biri size en iyi değeri verecek. Yine de, bazı insanlar yenilenmiş/kullanılmış telefonları satın almakta gayet iyiyken, diğerleri o kadar maceracı değil. Genellikle, endişe, kullanılan cihazın durumu ve “yeni bir cihaz gibi çalışıp çalışmayacağı” ile ilgilidir. Ancak buna rağmen, ara sıra göz ardı edilemeyecek bir anlaşma yapılır ve öyle olur ki, yeniden satış pazarındaki yeni şampiyon başkası olmayabilir. Google!Bir bakıma mantıklı bir olay akışında, Google altını çizmiyor elma ve SAMSUNGsadece sıfır telefonların fiyatlarında, ancak eski amiral gemilerinin fiyatı söz konusu olduğunda büyük bir fiyat avantajıyla da kaçıyor. Fırsatlar o kadar iyi ki, orta sınıf Android telefonları biraz modası geçmiş hale getirebilirler.

Bakalım neden…

İnanılmaz fırsatlar! Google’ın Pixel 6’sı 200 doların biraz üzerinde; 300 ABD Doları karşılığında Pixel 6 Pro – bir Android amiral gemisi için bir daha tam fiyat ödemenize gerek yok mu?

Şimdi, bu hikaye benim için farklı bir etkiye sahip çünkü lansman sırasında yepyeni bir Pixel 6 Pro için 900 $’lık talep fiyatının tamamını ödeyen “şanslı” kişilerden biriyim.

bu sorun Hatalarla ilgili (belki de) şimdiye kadarki en hayal kırıklığı yaratan deneyim sayesinde hem Pixel 6 hem de Pixel 6 Pro bir dizi sorunlu telefonlar, kullanım ömürlerinin ilk 10-12 ayında. Abartı yok. Sırasıyla, olan şu ki, Google’ın telefonlarının yeniden satış fiyatı, yeni oldukları gerçeği sayesinde hızla düşmeye başladı. Android telefonlar, aynı zamanda güvenilmez cihazlarla ilgili bir üne sahip oldukları için. Haklısın. ve tbenim için çok kötüAncak daha sonra, Pixel 6 serisinin piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra Google, Android 13. Sevilen işletim sisteminin yeni sürümü, yavaş yavaş Pixel 6 serisiyle ilgili hemen hemen tüm hataları ve sorunları gidermeye başladı ve orijinal lansmanlarından bir yıl sonra nihayet gönül rahatlığıyla önerebileceğim telefonlara dönüştüler. Çok geç? Elbette. Ama bekle…

Yani evet! Buggy Pixel 6 Pro için 900 $ ödeyerek tamamen batırdım, ancak test sürüşü yaptım içinSenve şimdi Google’ın mükemmel amiral gemilerine orijinal fiyatın üçte biri karşılığında ve görünüşe göre tüm hatalar olmadan sahip olabilirsiniz, bu da onu mutlak bir hırsızlık yapar!

Aynı fiyata eski bir Pixel amiral gemisi mi yoksa orta sınıf bir Pixel 6a mı? Aldanmayın – en iyi anlaşma bellidir!

Birçok gibi yepyeni bir orta sınıf telefona yatırım yapmayı tercih edecek. piksel 6a, Galaxy A54 veya hatta iPhone SE – bunların hepsi her yıl oldukça iyi satıyor. Ve anladım! Yepyeni bir telefon satın almak her zaman “en güvenli bahistir” ama aynı zamanda en iyi “eski amiral gemisi” fırsatlarını kaçırmanın garantili bir yoludur.

Şimdi aynı fiyata giden Pixel 6a ve Yenilenmiş Pixel 6 Pro’yu ele alalım. Tek gerçek orta sınıf Pixel 6a’yı almak için (yepyeni bir telefon satın almak dışında) teşvik, günümüzün trendlerine göre daha çok bir boyut olan kompakt ekran boyutu olacaktır. Oyunbozan bir satış noktasından çok – bugün insanlar daha büyük ekranlı telefonlar satın alma eğiliminde.

Pixel 6 Pro, Pixel 6a’dan çok daha iyi bir telefon çünkü size şunları sağlıyor:

 • 6,7 inç, 120 Hz değişken yenileme hızına sahip OLED ekran – vasat 60 Hz ekrana sahip Pixel 6a yerine Pixel 6 Pro’yu seçmenin en büyük nedeni
 • Çok daha büyük bir sensöre sahip 50 MP birincil kamera ve 10x’te bile mükemmel yakınlaştırma sağlayan ek bir 48 MP 4x optik yakınlaştırma lensi – Pixel 6a yerine Pixel 6 Pro’yu seçmenin en büyük ikinci nedeni
 • Pixel 6a’da 1080p yerine 4K videolar kaydetmenizi sağlayan (tahmin ettiğiniz gibi) 11 MP, 4K selfie kamerası
 • Pixel 6a’da 12 GB RAM’e karşı 6 GB – RAM, Android telefonlarda büyük bir performans farkı yaratabilir, bu yüzden bu avantajı hafife almayın
 • Dijital anahtarları kullanmak istiyorsanız kullanışlı olabilecek Ultra Geniş Bant (UWB) desteği
 • Daha kapsamlı IP68 toz/su direnci (30 dakika boyunca 1,5 m’ye kadar)
 • Gorilla Glass arkalık (Pixel 6a’daki plastiğin üzerinde)
 • Değeri ne olursa olsun, Pixel 6 Pro’nun ayrıca Pixe 6a’ya kıyasla daha büyük bir bataryası ve daha hızlı şarjı var, ancak iki telefondaki batarya ömrü yaklaşık olarak aynı, bu yüzden bunu bir avantaj olarak göremiyorum

Google’ın kaybedecek hiçbir şeyi yok, bu da onu uzun vadede iPhone ve Galaxy için en tehlikeli tehdit haline getiriyor; Pixel devralımı daha yeni mi başladı?

Sonunda, Apple’ın iPhone’unun fiyatı yaklaşık %20-30 oranında düşerken ve Samsung’un Galaxy’si ilk piyasaya çıkışından 12-18 ay sonra %50 daha ucuz hale gelebilirken, Google burada Apple ve Samsung’u büyük bir farkla yendi. Bugünün farkı, Google’ın harika anlaşmalarının hatalarla dolu bir çanta gibi tavizlerle gelmemesidir. Pixel 6, 600 $ fiyatla piyasaya sürülürken, Pixel 6 Pro’nun fiyatı 900 $ idi. Şimdiher ikisi de bunun neredeyse üçte birine mal oluyor ve bu da onları:

 • Etraftaki en iyi eski amiral gemisi fırsatları
 • En iyi Android fırsatlarından bazıları
 • En iyi orta sınıf telefon alternatifi
 • Önerilmesi en kolay Android telefonlardan bazıları

Bunu göz önünde bulundurarak, Google’ın pahalı Android telefonlar ve iPhone’lar üzerindeki savaşı daha yeni başladı! orta sınıf Pixel 7a da yolda ve daha yeni Tensor G2 çipi, 90 Hz ekran, söylentilere göre kablosuz şarj ve kompakt boyut ile Pixel 6 serisine karşı iyi bir dava açma sözü veriyor. Bu aynı zamanda size fazladan bir yıllık yazılım güncellemesi sağlayacaktır. Ayrıca, Piksel 7 ve Pixel 7 Pro olacak yeni En iyi eski amiral gemisi, yaşam döngülerinin 12-18 aylık işaretine ulaştıklarında ortalıkta dolaşıyor, bu da benim için uygun bir amiral gemisi yerine orta sınıf bir telefon önermemi çok zorlaştırıyor. Demek istediğim… yukarıdaki anlaşma ile Pixel 6 şu anda Galaxy A54’ün tam anlamıyla yarı fiyatına ve kolayca daha iyi bir telefon (yazılım güncellemeleri bir yana).

Görüyorsunuz, Google telefon satışından gerçekten para kazanmıyor, bu da onu Samsung ve Apple için tahmin edilebileceğinden daha tehlikeli bir rakip yapıyor. Bu şimdi görünmeyebilir, ancak birkaç yıl daha verin ve tahminimce Pixel serisi ya telefon pazarını düzgün bir şekilde sarsacak ya da… daha yüksek fiyatlarla Apple ve Samsung’a katılacak.

Ancak, şu anda Google, saf değer söz konusu olduğunda kendi liginde ve Sundar Pichai & Co durma belirtisi göstermiyor!telefon-1