Elden Ring, 1.09 yaması sayesinde uzun zamandır vaat edilen ışın izleme güncellemesini nihayet aldı. Özellik şu anda PC, PS5 ve Xbox Series S/X’te yayında ve ünlü Dark Souls mod yapımcısı Lance McDonald maalesef ışın izlemeli gölgeler ve ortam perdeleme ile sınırlı olduğunu doğruluyor. Elden Ring’in ayarlar menüsü bir ışın izleme geçişi içerirken, yüksek kaliteli grafik ayarlarında oynarken daha iyi kare hızları sağlamak için Nvidia DLSS veya AMD’nin yükseltme seçenekleri için herhangi bir seçenek yoktur. Işın izlemeli yansımalar da yoktur ve görünür değişikliklerin çoğu yalnızca dış mekanlarda görülerek yakındaki kayaların parlak kenarlarını ortadan kaldırır.

tarafından öne çıkan McDonald, yaratmak çok ihtiyaç duyulan Bloodborne 60 fps modu, PS5 ışın izleme yamasının daha büyük olduğunu ve 5 GB ile geldiğini, PC güncellemesinin ise yalnızca 200 MB boyutunda olduğunu belirtiyor. Bunun nedeni, PS5 sürümünün indirilip yüklendikten sonra kullanıma hazır olan önceden derlenmiş gölgelendiricilerle birlikte gelmesidir. Ancak PC’de, Elden Ring’in güncellemeyi indirdikten sonraki ilk çalıştırmada gölgelendiricileri derlemesi/kurması gerekecek – çoğu modern PC oyununda yaygın bir durum. Yine de, PC’de her açılışta gölgelendiriciler derleyen Hogwarts Legacy ile karşılaştırıldığında hiçbir şey. FromSoftware, yükseltme seçeneklerinin bulunmadığının farkındadır ve bu nedenle önerilen sistem gereksinimlerinde sınır olarak 1080p çözünürlüğü listeler. Bunun ötesinde herhangi bir şey, deneyiminizi potansiyel olarak yavaşlatabilir.

Yayıncı Bandai Namco’dan Elden Ring için ışın izleme sistem gereksinimleri:

Elden Ring minimum ışın izleme PC gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci (CPU): Intel Core i5-10600K veya AMD Ryzen 5 3600XT
  • Grafik (GPU): Nvidia GeForce RTX 3060 Ti (8GB) veya AMD Radeon RX 6700 XT (12GB)
  • Bellek: 16GB
  • Çözünürlük: Düşük kalitede 1.920×1.080 piksel – Düşük Işın İzleme

Elden Ring’in tavsiye ettiği ışın izleme PC gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 11
  • İşlemci (CPU): Intel Core i7-10700K veya AMD Ryzen 7 3800XT
  • Grafik (GPU): Nvidia GeForce RTX 3070 Ti (8 GB) veya AMD Radeon RX 6900 XT (16 GB)
  • Bellek: 16 GB
  • Çözünürlük: Yüksek kalitede 1.920×1.080 piksel – Yüksek Işın İzleme

Elden Ring’in 1.09 yaması ayrıca oyuna, çevrimiçi PvP’de ölçeklendirmeden birkaç Ashes of War’da değişiklik yapmaya kadar çeşitli denge ayarlamaları getiriyor. Yama günlüğünün tamamını resmi olarak okuyabilirsiniz Bandai Namco’nun web sitesi. Şirket daha önce eğlenceyi düşürdü infografik Elden Ring’de oyuncuların toplu olarak 9 milyardan fazla kez öldüğünü ortaya koyuyor, ana suçlular düşmanlardan gelen hasar, düşme sonucu ölüm, durum etkileri ve çevrimiçi PvP. İstatistikler ayrıca oyuncuların yaklaşık 6 milyar kez patron savaşlarına teşebbüs ettiğini ortaya çıkardı, bunun 329 milyonu sadece Malenia, Blade of Miquella idi.

Birinci yıl dönümünü kutladıktan birkaç gün sonra FromSoftware, Elden Ring için ilk büyük genişlemeyi duyurdu – şu anda tüm platformlar için geliştirilmekte olan Erdtree’nin Gölgesi. O zamanlar, oyun içi atamız olan Torrent’e binen gizemli bir sarışın figürün, gölgeler oluşturan ve biraz altın özü sızdıran iç içe geçmiş iki ağaca çok uzaklara baktığı, loş bir manzaranın teaser resmini aldık. Figürün, sonsuza kadar çocuk kalması için lanetlenmiş olan Empyrian tanrıçası Malenia’nın kardeşi Miquella olduğu varsayılmaktadır. Bandai Namco ayrıca geçen ay Elden Ring’in Şubat 2022’deki lansmanından bu yana 20 milyondan fazla kopya sattığını doğruladı.

Elden Ring PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series S/X’te mevcuttur. Işın izleme güncelleme özelliği, PS4 ve Xbox One sürümlerinde kullanılamayacak.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8