Meta yeni başlatıldı sanal gerçeklik başlıklarında yeni bir el izleme özelliği (VR). Direct Touch olarak adlandırılan, sanal nesnelere dokunmanıza izin verir. Açıklamalar.

Ellerinizi sanal gerçeklikte kullanma

Doğrudan Dokunma aracılığıyla kullanılabilir Quest cihazlarındaki en son güncelleme, v50. Birkaç gün önce Mark Zuckerberg, özelliği gösterdiği bir Instagram gönderisi yayınladı. Onu sanal bir ekranda kaydırırken ve tıklarken görebiliriz. Cihaz bu hareketleri gerçekleştirmeyi mümkün kılar sadece ellerini kullanarakS.

aynı kategoride

Aynı isimli kanunun mucidi Gordon Moore hayatını kaybetti.

Buradaki fikir, bir sayfada yukarı veya aşağı kaydırmak, etkinleştirmek için bir düğmeye basmak veya ekran klavyesinde yazmak gibi akıllı telefonunuzla zaten bildiğiniz eylemleri yalnızca parmaklarınızı havada kullanarak gerçekleştirebilmektir. “, detaylar Sınır. Mod etkinleştirildiğinde, kulaklık çalışır harici kameraları kullanıcının ellerini takip edecek. Elleri andıran koyu gölgeler, sanal gerçeklikte aynı anda görünür.

Yeni işlevselliği test edebilen medyaya göre, Direct Touch çok umut verici, ancak klavyede sanal olarak yazmak gibi belirli görevler için hala iyileştirilmesi gerekiyor. Seçenek, Meta tarafından bir deney olarak tanımlanıyor, bu da iyileştirileceği anlamına geliyor.

Geleceğin artırılmış gerçeklik gözlükleri için çok kullanışlı bir teknoloji

Kısa bir süre önce Amerikan devi, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik alanlarında önümüzdeki birkaç yıl için yol haritasını açıkladı. Bu, 2027’de son teknoloji artırılmış gerçeklik gözlükleri dahil olmak üzere çeşitli cihazların ticarileştirilmesini içerir.

Kullanıcılar ürünü taktıklarında, muhtemelen evde olmadığınızda çok hantal olabilen bir denetleyici olmadan gezinmek isteyeceklerdir. Direct Touch’ın piyasaya sürülmesi bunun bir parçası gibi görünüyor.. Bu arada, Apple’ın bu Haziran ayında WWDC’de tanıtılması beklenen karma gerçeklik kulaklığı, kullanıcıların sanal olarak ekran klavyelerinde yazmalarına da izin verebilir.

Meta üzerinde çalışıyor meta veri deposuna dahil edilecek birçok teknolojişirketin internetin geleceği olarak gördüğü ve yoğun bir şekilde yatırım yaptığı . Aynı zamanda, sanal gerçekliğin sunduğu sürükleyici deneyimi artırmak amacıyla VR kulaklıklara bağlanabilen dokunsal bir eldiven geliştiriyor.

genel-16