Diablo 4, heyecan verici bir beta kampanyasının ardından gölgelere geri dönerken, aksiyon RPG oyununun en iyi ganimet özelliklerinden biri, Blizzard’ın sürekli genişleyen destansı World of Warcraft’ınkine benziyor.

Ben bir istifçiyim, bu doğru. Diablo 4 beta’nın zindanlarında dolaşırken, düşmanları öldürürken ve tonlarca harika teçhizat alırken, kendimi sürekli olarak aşırı yüklenmiş ve daha büyük bir sırt çantası isterken buldum. Diablo 4, Diablo 2’nin Tetris benzeri envanterine sahip olmasa da, kendimi sürekli olarak buluyorum. çok fazla teçhizat – özellikle de bu hafta sonu Efsanevi düşme oranları arttığı için.

Açgözlülükle alabildiğim her Efsanevi öğeyi alırken, onları kaçırmak veya yanlışlıkla yer açmak için envanterinizden atmak kolaydır. Neyse ki, geliştiriciler bunu düşündüler ve hiçbir şeyi kaçırmamanızı sağlamak için World of Warcraft’ın en iyi özelliklerinden birini ödünç aldılar (işaret Aerosmith).

Reddit’te u/Japi-21 tarafından tespit edildiği gibi, avınız sırasında bir Efsanevi öğeyi kaçırırsanız, otomatik olarak size gönderilecek. Buna, ‘kaçırılan öğeler’ sekmesinin altında göründüğü, han odanızdaki (devasa hazine sandığı) zula aracılığıyla erişebileceksiniz.

Bu, WoW’un, envanteriniz dolu olduğu için verilemeyen herhangi bir öğeyi göndermekten sorumlu bir NPC olan posta yöneticisine benzer şekilde çalışır. Destiny 2’nin benzer bir özelliği var, bu yüzden geliştiricilerin Diablo 4’te benzer bir şey uyguladıklarını görmek harika.

hakkındaki yorumlar iplik bir oyuncu “bunun harika bir özellik olduğunu düşündüğünü” yazarken, bir başkası “ganimeti alamadan bağlantının kesildiği” zamanlar için mükemmel olduğunu belirtiyor.

Bu küçük bir değişiklik ama klasik dungeon crawler’ı modern çağa getiren pek çok şeyden biri. Diablo 4 hissediyor yükseltme gibi. BT hissediyor asırlık dizi için yeni bir şey gibi ve bu onu çok heyecanlı kılan şeylerden biri.

Sanctuary’nin acıklı dünyasına henüz adım atmadıysanız, oyunun işkence evrenine açılan bir pencere için Diablo 4 oynanış önizlememize göz atmayı unutmayın. Tüm hafta sonu oynadıysanız, Diablo 4’ün çıkış tarihi hakkında bildiğimiz her şeyi kontrol ettiğinizden emin olun – itiraf edin, Lilith sizi tuzağa düşürdü, değil mi? Kimseye söylemeyeceğim, söz.oyun-2