Son zamanlarda PAX East 2023’te düzenlenen bir panelde oldukça fazla Final Fantasy 16 oynanış görüntüsü gösterildi ve buna Eikon patron dövüşleri, keşif ve daha fazlasının oynanış görüntüleri de dahildi. Panelin sunuculuğunu FF16 yapımcısı Naoki Yoshida ve Yerelleştirme Direktörü Michael-Christopher Koji Fox yaptı.

İşte PAX East panelinde sunulan tüm oynanış görüntülerini gösteren bir video:

Panel sırasında Yoshida, Final Fantasy 16’yı canlı izleyicilerin önünde oynadı ve hızlı seyahat sistemi, yükleme süreleri ve Valisthea’da keşfedebileceğiniz çeşitli alanlar dahil olmak üzere oyunun çeşitli unsurlarını sergiledi. FF16 için hızlı seyahat ve yükleme süreleri saniyeler içinde gerçekleşti. Fox tarafından çevrilen Yoshida, “Ekrana ‘Şimdi Yükleniyor’ simgesi koymamıza gerek kalmayacak kadar kısa,” dedi. Yoshida’nın PAX East’teki kısa oyun oturumu, aksiyon RPG’lerine alışkın olmayan oyuncular için zorluğu kolaylaştırmak için gerektiğinde kullanılabilecek oynanışa yardımcı öğeler olan Timely aksesuarlarını kullanan bazı dövüş görüntülerini de içeriyordu. Ayrıca, oyun içinde bulunan küçük yerleşim yerlerinden birini ve Clive’in görevler arasında yeniden toplanabileceği, yeniden stoklayabileceği ve eşyalarını yükseltebileceği bir alan olan The Hideaway’i kısaca keşfetti.

Sunumun sonuna doğru Yoshida, oyunun en önemli özelliklerinden biri olan Eikon – Eikon savaşlarının kısa bir oynanış fragmanını sergiledi. Geçen ay bir ön izlemeden Ifrit ile Garuda patron dövüşünün görüntülerini zaten gördük, ancak bu yeni fragman daha da fazla Eikon savaşını öne çıkarıyor.

Fragman, hikaye ilerledikçe oyuncuların Ifrit olarak daha fazla hamle kazandığını ortaya koyuyor. Bunun yanı sıra, oyuncuların bir noktada Pheonix Eikon’a pilotluk yapacaklarını ve hatta başka bir Eikon of Fire ile savaşacaklarını da ortaya koyuyor. Bu, epeyce soruyu gündeme getiriyor, ancak bu sahnelerin arkasındaki bağlamı öğrenmek için oyunun çıkışını beklememiz gerekecek.

Final Fantasy 16, 22 Haziran 2023’te PS5’te çıkacak ve Yoshida ve Fox, oyun için “herhangi bir gecikme beklemediklerini” belirtti.oyun-6