Missouri milletvekillerinin bir alt grubu, özgürlüğü derinden önemsiyor. Örneğin: Hayat kurtaran bir aşıyı KABUL ETMEME ve yine de devlet okuluna gitme veya hastanede çalışmaya gitme konusunda Tanrı tarafından verilen hak. Ayrıca, (var olmayan) bir mikroçip cihazı veya DNA değiştiren bir maddeyi zorla enjekte etmeme özgürlüğü.

Eyalet Meclisindeki milletvekilleri bir yasa tasarısı (HB700) bu, covid-19 aşısı zorunluluklarını ciddi şekilde zayıflatır ve Missouri’nin gelecekteki salgınlara yanıt verme yeteneğini kısıtlar. Bir bonus olarak, müstakbel yasa aynı zamanda gerçekten çılgınca bazı komplo teorilerini de besliyor.

Önlemdeki dil, devlet okullarının yanı sıra eyalet ve yerel yönetimlerin, covid-19 aşısı da dahil olmak üzere herhangi bir mRNA aşısı talep etmesini yasaklayacaktır. Önerilen mevzuat aynı zamanda tüm özel işverenlerin aşı yetkilerine geniş istisnalar getirmesini gerektirecektir. Tasarıya göre, işverenine aşıdan muaf tutulmak isteyen bir mektup yazan herkesin bunu atlamasına izin verilmesi gerekecek. Bu, sağlık çalışanlarını, özellikle korunmasız durumda olanların, kelimenin tam anlamıyla, herkesin ve herkesin çevresinde yardımlı yaşayan topluluklarda çalışanları içerir.

Bu aşı karşıtı temel hükümlere ek olarak, işyerleri, okullar ve hükümet yetkililerinin de halkı mikroçiplemeye veya zorunlu mutasyona zorlaması yasaklanacak. Yasa özellikle, “insan deoksiribonükleik asidi düzenlemek veya değiştirmek için tasarlanan veya tasarlanan herhangi bir tedavi veya prosedürü” kısıtlar. [DNA] veya insan genomu” ve “mekanik veya elektronik cihaz[s]” deri altına yerleştirildi.

Ne enjekte edilebilir mikroçipler ne de DNA değiştiren maddeler şu anda uygulanmakta olan FDA yeşil ışıklı aşıların bir parçası değildir. Bununla birlikte, sahte, korku uyandıran kavramlar, aşı karşıtı komplo teorisyenleri arasında öne çıkan konuşma konularıdır. Hayali mikroçiplere inananlar arasındaki bazı ortak noktalar, Bill Gates’in teknolojiyi 5G ile insanların konumlarını takip edin (o yapmaz, kimse yapmazolurdu kelimenin tam anlamıyla imkansız bunun fark edilmemesi için ve zaten akıllı telefonlarımız var bunun için zaten).

Aynı folyo şapka tavşan deliğinin aşağısında, covid-19 aşısı gibi mRNA aşılarının insan genomunu kalıcı olarak değiştirdiğine inanan birçok kişi bulacaksınız. onlar yapmaz. bu basitçe haberci RNA’nın nasıl çalıştığı değil. Kırılgan, tek sarmallı kod parçaları, bağışıklık hücrelerine temelde bir proteinin nasıl inşa edileceğine dair talimatlar anlamına gelen bilgileri taşır. Ardından, mRNA birkaç gün içinde parçalanır. Bağışıklık sisteminiz için kaybolan bir IKEA kılavuzu gibi, nihai ürünün bir “Ektorp” veya “Poäng” yerine yararlı bir virüsle savaşan protein olduğu yerde.

Yine de bu bilimsel gerçeklerden bağımsız olarak, HB700, Missouri House’da birçok onay turundan geçti. Salı günü yapılan son gayri resmi oylamada, milletvekilleri bir kez daha tasarıyı ileri götürmek için oy kullandılar. Şimdi, onu eyaletin gündemine taşıyacak olan son bir oylamadan önce “üçüncü okuma” yapılması planlanıyor. ezici çoğunlukla Cumhuriyetçi Senato

Bağlam için: En azından 256 Missouri sakininden biri New York Times’a göre covid-19’dan öldü. Covid-19’dan ölüm şu anda devletin üçüncü önde gelen ölüm nedeniCDC’ye göre kalp hastalığı ve kanserden sonra. %60’tan az eyalet nüfusunun tamamı aşılıdır.

Tasarının ana sponsoru, Cumhuriyetçi eyalet Temsilcisi Bill Hardwick benzer bir eylem için itti geçen yıl yasalaşmadı. Yine de bu önlemi sonuna kadar götürmeye kararlı. İnsanların koronavirüs pandemisi sırasında “akıllarını kaybettiklerini” ve aşı zorunluluklarını sona erdirmenin “yapılacak doğru şey” olduğunu söyledi. Louis Sevk Sonrası. Not: devlet okullarına gitmek gibi şeyler için aşı gereklilikleri uzun bir geçmişe sahip olmak covid-19 öncesi ve yaygın olarak iyi bir halk sağlığı politikası olarak kabul edilmektedir.

Hardwick’in yakın zamanda sponsor olduğu diğer mevzuatı, 12 yaşından küçük çocuklar yetişkin hapishanelerine ve kolluk kuvvetlerinin ve mahkemelerin kimseden silahlara el konulması– kendilerine veya başkalarına oluşturdukları düşünülen tehdit ne olursa olsun. Adam açıkça gerçek bir vatansever.

Ve aşı karşıtı haçlı seferinde yalnız değil. Kansas milletvekilleri de düşünüyor kapsamlı bir fatura bağışıklama zorunluluklarını baltalamak için. Idaho bunu daha da ileri götürdü. Oradaki milletvekilleri bunu yapmayı düşünüyor tamamen yasa dışı bir ArsTechnica raporuna göre mRNA tabanlı bir aşı uygulamak için.

Yine de, Hardwick dır-dir kendi durumunda bazı geri itmelerle karşı karşıya. Çoğu iş grubu karşı çıkıyor. Post-Dispatch’e göre Missouri Ticaret ve Sanayi Odası, işletmelerin kendi aşı politikalarını dikte etmelerine izin verilmesi gerektiğini söyledi ve tasarıyı serbest girişim karşıtı olarak nitelendirdi.

Eyalet yasama meclisinde, Temsilci Barbara Phifer (bir Demokrat), yasanın Missouri’nin “bir sonraki salgına” yanıt verme yeteneğini engelleyebileceğine dair endişelerini dile getirdi. Daha doğrudan, Temsilci Ashley Aune (D-Kansas Şehri), bekleyen yasa tasarısını “kesinlikle çılgınca” olarak nitelendirdi.genel-7