Yeminli bir kontrolör olarak, Riot benim dilimi konuşan bir su bükücüyü düşürdüğünde çok heyecanlandım. Bu adamın hükmetmesi için kök saldım, ancak FPS oyun maceralarım sırasında onu beş ay boyunca takım arkadaşlarıma zorladıktan sonra beyaz bayrağı sallamak zorunda kaldım. Bunu söylemek utanç verici ama Harbour, Valorant kontrolör tarihindeki en büyük fiyasko olmalı.

Valorant 2.06 yamasını hatırladınız mı? Bu güncelleme, denetleyiciler için her şeyi değiştirdi. Viper, araç setinde hiçbir şey olmadığı için kenarda yaklaşık dört perde harcadı, ancak daha sonra Riot işi devreye sokarak onu seçim oranı çizelgesinin en üstüne getirdi. 2.06 buff’ı, kontrolör şebekesi için bir dönüm noktasıydı ve görünüşe göre tarih tekerrür ediyor.

Lansmanından beş ay sonra, Harbour en fazla D-katmanlı bir ajandır. Niş ve uzmanlık alanı olmayan su bükücü, Viper’ın izinden gidiyor. Bunun dışında, yeteneklerini güçlendirmek çok daha zordur. Mevcut haliyle, Harbour işe yaramaz – belki de 2.06 öncesi Viper’dan bile daha kötü.

Harbour’ın tam olarak nesi var?

Her Valorant temsilcisi bir konuda uzmanlaşmıştır. Oyuncular kendi kendine yeterlilik için Reyna’yı, hareket taktikleri için Raze’i ve Wingman için Gekko’yu seçerler. Öyleyse neden birileri Viper yerine Harbor’ı veya bu konuda başka herhangi bir denetleyiciyi seçsin? Harbor’un yapabildiğini herkes yapabilir ve sorun da bu.

Bir denetleyicinin gerçek amacı, düşmanları yavaşlatmak ve bir saldırıyı teşvik etmektir, bu iki şey Harbour’ın alet takımı için biçilmiş kaftandır. Omen, Brimstone, Astra, Engerek; diğer herkes düşman hareketini yavaşlatabilir; neden liman değil? İşi etkili bir şekilde yapan tek bir yetenekle bile donatılmamış. Koyu pek dumanlı değil, bu yüzden oyuncular başlangıçta ona melez deseler de, öyle olsaydı seçme oranı o kadar da kötü görünmezdi.

Harbour’s Cascade, yedi saniye boyunca açık kalır ve tek bir turda yalnızca bir kez kullanılabilir. Elbette, onu istediği gibi bükebilir, ancak yavaş etki, uzun menzilli düellolarda neredeyse hiç kimseye fayda sağlamaz. Nispeten, Viper’s Toxic Screen 15 saniye boyunca yapışır ve sekiz saniye soğuduktan sonra tekrar kullanılabilir. Ayrıca, tüm düello mesafelerinde değerli olan tuzak hasarı da verir.

Topuzlu gevşek saçlı, bronzlaşmış, kaslı bir adam, altınla süslenmiş mor bir pelerin ve dreadlock mohawk giyen Afrikalı bir kadının yanında duran kameraya silah dürbünüyle bakıyor.

Harbour listeye sigarasız eklendi ve o zamanlar bir sorun gibi görünmüyordu. Ama bir denetleyici ihtiyaçlar bir duman; Harbor’ın azalan popülaritesi bunu kanıtlıyor. Bir melez olarak alet takımının oyuna pek bir katkısı yok. Engerek benzeri tek bir duman bile Harbour’ın çok ihtiyaç duyduğu kurtarıcı lütuf olabilir.

Riot, alet çantasına Cascade yerine sersemletici veya kaygan bir su eğimi ekleyerek Harbor’ı kolayca uygun bir seçim haline getirebilir. Mobil duvar, yeni açılar oluşturmaya yardımcı olur, ancak eve yazılacak bir şey değildir. Son olarak, Hesaplaşması, Valorant’taki en yetersiz nihai noktadır. Aceleye getirilmiş bir savaş alanında, hiç kimsenin göksel dalgaları arayacak zamanı yoktur ve ortaya çıkan beyin sarsıntısı çok yavaştır.

Kahverengi keçi sakallı ve sarkık saçlı yakışıklı bir Hintli, iki elinin arasında dönen bir su havuzuyla plajın arka planında duruyor.

Harbour, parlatılması zor bir ajandır

Harbour artık yeni bir ajan değil, bu yüzden düşük seçim oranını savunmanın bir yolu yok. Rekabetçi Valorant’ta yalnızca Oyuncuların %1.1’i Harbour oyna. Gekko’nun bile seçilme oranı onunkinden daha yüksek ve o bir aydır zar zor rekabet ediyor. İstatistikler, Harbour’ın mevcut Valorant metasındaki en kötü ajan olduğunu ve Riot’un bu konuda yapabileceği çok az şey olduğunu gösteriyor.

Viper mücadele ederken, tüm oyuncular aynı fikre sahipti: Zehirli Ekranına biraz daha zehir ekleyin. Böylece Riot, dumandaki ve duvardaki hitbox’taki bozulmayı önemli ölçüde güçlendirdi ve işte! Üst düzey bir denetleyiciniz var. Viper basitti, ancak Harbor’ın alet takımı farklı. Riot’un onu güçlendirme çabalarına rağmen, Harbour yine de Yoru’ya benzer şekilde D seviyesinde olabilir.

Liman hiç hasar vermez. Alet çantası yavaşlıyor ve yavaşlatmayı artırmanın oyuncuları onu tekrar seçmeye ikna etmesi pek olası değil. Cascade, açı oluşturmanın yanı sıra pek bir şey yapmayan basit bir yetenektir. Koyu sağlıkta bir artış sağlayabilir, ancak bu çok riskli olabilir ve Valorant’ın beceri döngüsünü bozabilir. Bununla birlikte, Hesaplaması, perilerin çalışma şeklini değiştirerek biraz iş yapabilir.

Harbour hedefe pek ulaşmadı ama Gekko, Valorant’ta yeni ajan lanetini bozdu. En yeni Valorant karakterini (veya bu konuda Harbour dışındaki herhangi bir ajanı) denemeye değer, ancak Hindistan’ın en iyi hırsızı kalbinizi çaldıysa, o zaman işleri biraz daha kolaylaştırmak için belki de en iyi Valorant nişangahlarından birini kilitleyin.oyun-2