Vatikan. Papa’ya ve binlerce ikonik sanat eserine ve nefes kesici mimariye ev sahipliği yapan Roma Katolik Kilisesi’nin genel merkezi. Ortalama günde 25.000 turist tarafından ziyaret edilmektedir. Ve muhtemelen bildiğiniz gibi, çok yüksek korumalı bir yer. tarafından korunmuştur. Papalık İsviçreli Muhafız (Guardia Svizzera Pontificia veya GSP), 1506’dan beri sürekli operasyonda olan en eski askeri birimlerden biri. Ve tahmin edin bu yüksek eğitimli ordu mobil cihazlarında ne kullanmayı seçti? Samsung’un Knox Suite’i!

Swiss Guard tarafından daha yüksek güvenlik için kullanılan Samsung Knox

Görünüşe göre cep telefonu güvenliğini düşündüğümüzde hep Apple’ı düşünüyoruz… eh, görünüşe göre Vatikan’ı koruyan ordu onun yerine Samsung’u düşünüyor. Samsung şimdi açıkladı Papalık İsviçreli Muhafız (Guardia Svizzera Pontificia veya GSP), Papa’yı ve Vatikan’daki Papalık Sarayını koruyan yüksek vasıflı bir ordudur. mobil güvenlik için Samsung Knox Suite’i kullanıyor.

1506’dan beri GSP, papaları ve Vatikan’daki Papalık Sarayını başarıyla koruyor. Bu görevlerin ilk yerine getirildiği zamandan bu yana işler değişti ve şimdi teber (direk tipi bir silah) yerine GSP taktiklerini ve teknolojisini modernize etti.

GSP’nin, Vatikan’ın Apostolik arşivlerinin güvenliğiyle aynı seviyede dijital güvenlik sunan akıllı ve güvenli mobil iletişim için son derece güvenilir ve sağlam bir çözüme ihtiyacı vardı (Melekler ve Şeytanlar filminde Robert Langdon’ın Vatikan arşivlerinde nasıl kapana kısıldığını hatırlayın. BU seviyede bir korumadan bahsediyoruz!).

GSP, mobil cihaz yönetim platformu olarak Samsung’un Knox Suite’ini seçti. BT yöneticilerinin cihazları güvenli hale getirmesine, dağıtmasına ve yönetmesine yardımcı olur. Suite, en karmaşık mobil güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilir. Örneğin, GSP tarafından kullanılan her cihazın konumunun uzaktan yönetilmesi ve izlenmesi veya bir cihazın kaybolması veya çalınması durumunda verilerin silinmesi gibi.

Samsung’un Knox Suite’i ayrıca yüksek riskli senaryolarda GSP’ye yardımcı olur. GSP, birden fazla cihaz arasında tehdit bilgilerini anında paylaşmak için platformu kullanabilir. Devriye liderleri, GSP’nin tüm üyelerinin gerçek zamanlı olarak nerede bulunduğunu da görebilir. Evet, gerçek hayattaki hiçbir Robert Langdon (ya da daha kötüsü, kötü niyetli biri) içeri girip önemli bir gizli parşömeni çalamaz!

GSP, güvenlik görevlilerinin görevlerini dikkatleri dağılmadan gerçekleştirmelerine yardımcı olan basitleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi için zorunlu olmayan uygulama kullanımını sınırlamak için Knox Manage’ı da kullanır (evet, Instagram’da gezinen güvenlik görevlileri yok).

Knox Manage, örneğin bir sonraki papalık toplantısında, bu tür önemli anlarda bilgi ve iletişimin korunmasına yardımcı olmak için de kullanılabilir.

GSP, Galaxy XCover Pro ve Galaxy Tab Active serisi gibi sağlam Galaxy cihazlarını da kullanır.

Sağlam Samsung cihazlarının kullanılması sayesinde, GSP daha az onarım ve değiştirilmesi gereken daha az cihaz bildirdi. GSP “dünyanın en küçük ordusu” olmasına rağmen, üyeleri çok büyük bir sorumluluk taşıyor ve cihazlarının orada askeri sınıf ekipmanlarla olması gerekiyor.

GSP, örneğin, Galaxy Tab Active 2 ve 3’ü kullanır ve eldivenlerle kullanım için gelişmiş dokunma, uzun ömürlü ve değiştirilebilir pil ve Tab Active 3’teki Samsung DeX’in avantajlarından yararlanır.

Tab Active 3 ayrıca, bas-konuş veya diğer herhangi bir acil durum işlevi gibi kritik uygulamalara anında erişim sağlamak için kullanılabilen yüksek çözünürlüklü bir ekran ve programlanabilir bir tuş sunar.

Samsung, örneğin Z Fold 4 gibi cihazlarla inovasyonla pazara öncülük etmesiyle bilinmesine rağmen, şirketin başka bir yönü daha var: dijital çağın araçlarıyla geleneği geliştirmek. Ve daha da önemlisi, Vatikan gibi yüksek güvenlikli bir yere uygun olan Samsung Knox Suite, askeri sınıf araçları ve mobil koruması nedeniyle GSP tarafından seçilmiştir. Yani artık mobil koruma denilince akla Samsung gelmelidir.telefon-1