Silent Hill 2’nin yeniden yapımı çok uzaktayken, eski seri geliştiricisi ve Immortality yönetmeni Sam Barlow, PCGamesN’e Bloober Ekibinin başını çektiği Konami yenilemesi için ne kadar temkinli bir şekilde iyimser olduğunu ve korku oyunlarının nasıl büyüdüğünü görmek için neden sabırsızlandığını anlatıyor. geçen yıl Silent Hill 2 ile birlikte duyurulan yeni yön.

PCGamesN, San Francisco’daki GDC 2023’te Half Mermaid’den Barlow, Natalie Watson ve Connor Carson ile konuşma şansı buldu ve Half Mermaid’in Immortality’den sonraki oyunu hakkında şifreli bir yanıt alırken, Barlow neyin ne olduğu konusunda çok daha netti. Konami’nin Silent Hill serisini aldığı yeni yönü düşünüyor.

Barlow, PCGamesN’e “Şahsen, bir remaster oynamak konusunda daha az heyecanlıyım” dedi. “Aynı zamanda video oyunlarındaki en büyük zehir kadehi gibi, Silent Hill 2’nin yeniden düzenlemesini yapıyor. Demek istediğim, onlara iyi şanslar çünkü bunu insanları üzmeden nasıl yapacağınızı bilmiyorum.”

Layers of Fear, The Medium, Blair Witch ve Observer geliştiricisi Bloober Team, Silent Hill 2’nin Konami için yeniden yapımına öncülük ediyor ve Barlow yeniden yapımdan çok yeni projelerle ilgilense de, hiçbir fikri olmadığı kesinlikle açık. Silent Hill 2 yeniden yapımının tüm zamanların en sevilen oyunlarından biri için uzun bir görev olduğunu anlamak yerine yeniden yapımı veya geliştiricilerini küçümsemek.

Konami, serideki tüm yeni korku oyunlarını duyurduktan sonra bu yılın başlarında Silent Hill oyun sahaları için bir çağrı yaptı. Barlow, hem Silent Hill: Origins hem de Silent Hill: Shattered Memories üzerinde çalıştığı için bu oyunlar hakkında yorum yapmak için eşsiz bir konumda ve aslında serinin yeni yönü hakkında oldukça heyecanlı.

“Silent Hill’in benim çok seveceğim versiyonu – ki bunu zorluyorlar gibi geliyor – ‘bunu bir dizi ilginç psikolojik korku oyununa sahip olmak için bir platform olarak kullanıyoruz’, değil mi? Ve aslında, bir oyun genişliği görebilir miyiz? Biliyorsunuz, Alacakaranlık Kuşağı ve bu tür antolojiler size kendinizi neyin içine soktuğunuz konusunda bir fikir veriyor ama aynı zamanda bunların keşfedilebileceği farklı yolları görmekten de heyecan duyuyorsunuz.”

Barlow, stüdyonun büyük bir hayranı olduğunu ve neyle dalga geçtiklerini görmek için sabırsızlandığını söyleyerek No Code’un yaklaşan Silent Hill Townfall’ından özellikle bahsediyor. Aslında, seri yan ürününde kullanılan düşman türleri ve ayarlarına yönelik öneriler içeren bir Silent Hill Townfall fragman dökümü yayınladık.

Haberlere ek olarak, yakında GDC 2023’ten Half Mermaid ile oyun yapma sanatı, bir bütün olarak oyun endüstrisi ve çok daha fazlası hakkında eksiksiz bir röportajımız var. Bu arada, Silent Hill kaşıntısı hissediyorsanız, en iyi tek oyunculu oyunlara göz atmanın yanı sıra donanımınızı kontrol etmeniz için Silent Hill 2 sistem gereksinimlerine sahibiz.oyun-2