Yaklaşan Counter Strike 2 çıkış tarihinden önce 500Hz’lik bir monitör almayı mı planlıyorsunuz? Eşleşen bir kare hızı oluşturmak bir angarya gibi göründüğü için, Valve’ın çok oyunculu oyununun yeni standardı tam olarak kullanmama şansı var. Bu, Counter Strike 2’de fps’yi üç basamaklı rakamlara çıkarmak için kendi yolunuzdan çıkmak zorunda kalacağınız anlamına gelmez, ancak güçlü Nvidia RTX 4090 bile Alienware AW2524H gibi hızlı ekranları doyurmaz.

Counter Strike 2, espor sahnesindeki bir sonraki en iyi FPS oyunu olabilir, bu nedenle oyuncuların her zamankinden daha yüksek kare hızlarını hedefleyeceğini varsaymak doğaldır. Doğal olarak üreticiler, Nvidia RTX 4090 incelememizde yer alan gibi GPU’ların yanı sıra 500Hz ekranlarla birlikte sektörün yeni performans seviyelerine ulaşmasına yardımcı olmak için şimdiden hazırlanıyor.

Ancak, erken oynanış Twitch yayıncısı tarafından görülürse Michael ‘Kefen’ Grzesiek Counter Strike 2’de 500 fps’nin üzerinde tutmak zor olabilir. Yakın tarihli bir akış sırasında, Kanadalı içerik oluşturucu, bir bilgi istemi kullanarak bir kare hızı sayacını açtı ve fps, çoğunlukla 200-400 fps arasında geziniyor gibi görünüyordu.

Bağlam için Shroud, RTX 4090 ve Intel Core i9-13900K ile donanmış bir Maingear MG-1 oyun bilgisayarı kullanıyor. Diğer bir deyişle, piyasadaki en iyi grafik kartı ve CPU kombinasyonuna sahiptir, bu nedenle 500Hz yenileme hızına uyması için yeterli olacağını düşünürsünüz. Yine de durum böyle görünmüyor ve bu, yeni hızlı espor ekranlarının mevcut kurulumlar için biraz fazla gelişmiş olduğu anlamına gelebilir.

Tabii ki, bunların hepsi sadece spekülasyon ve kare hızı durumu, Counter Strike 2 resmi olarak geldiğinde değişebilir. Ayrıca, yayıncı bir Asus ROG Swift 1440P 360Hz monitör.

Hem bir Alienware AW2524H monitör hem de Counter Strike 2 almak için can atıyoruz ve 500 Hz yenileme hızı panellerine yatırım yapmaya değip değmeyeceğini yalnızca zaman gösterecek. O zamana kadar, eşleşecek seçenekler için en iyi oyun monitörü seçimlerimize göz atın oyun PC özelliklerinizle mükemmel bir şekilde.

oyun-2