Microsoft, rakiplerinin yapay zeka sohbet robotlarını güçlendirmek için Bing’in arama dizinini kullanmasını istemiyor. gelen bir rapora göre Bloomberg. Şirketin, Bing destekli iki isimsiz arama motoruna, yapay zeka araçlarıyla kullanmaya devam etmeleri halinde Microsoft’un arama verilerine erişmelerini tamamen kısıtlayacağını söylediği bildirildi.

tarafından belirtildiği gibi Bloomberg, Microsoft, Bing’in arama verilerini DuckDuckGo, Yahoo ve AI arama motoru You.com dahil olmak üzere çeşitli arama motorlarına lisanslar. Örneğin DuckDuckGo, bir kombinasyon kullanır arama sonuçlarını sağlamak için Bing’in ve kendi web tarayıcısının, sen.com Ve Neeva ayrıca sonuçlarının bir kısmını Bing’den çekerek, tüm web’i taramakla birlikte gelen zaman ve kaynakların bir kısmının korunmasına yardımcı olur.

Bununla birlikte Microsoft, görünüşe göre Bing’in arama dizinini AI sohbet botları için yem olarak kullanma çizgisini çiziyor. Olaya yakın kaynaklar anlatıyor Bloomberg Microsoft’un Bing’in verilerini bu şekilde kullanmanın sözleşmesini ihlal ettiğine inandığı ve bu bilgileri kötüye kullanmakla suçlanan arama motorları ile sözleşmelerini feshetmeyi tercih edebileceği.

Microsoft, “Şartlarımızı her yerde tutarlı bir şekilde uygulamaya devam ederken, uyum dışı olan iş ortaklarıyla iletişim halindeyiz” dedi. Bloomberg. “Onlarla doğrudan çalışmaya devam edeceğiz ve ileriye dönük bir yol bulmak için gereken her türlü bilgiyi sağlayacağız.” Microsoft’un herhangi bir arama motoruna karşı harekete geçip geçmediği belli değil ve şirket hemen yanıt vermedi. Sınıryorum isteği.

Google gibi daha fazla şirket, OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotunu tanıtırken, Microsoft muhtemelen kendi arama verilerini Bing’in sohbet robotuna özel yapmak istiyor. Araç halihazırda şirketin dil modelinin en son ve en güçlü versiyonu olan OpenAI GPT-4 tarafından desteklenmektedir ve çeşitli soruları yanıtlayabilir, özetler oluşturabilir, kod üretebilir, sosyal medya gönderileri yazabilir ve daha fazlasını yapabilir.genel-2