12 yıllık sessizlikten sonra işitme duyusunu geri kazanmayı amaçlayan bir prosedürden geçen üniversite öğrencisi Chloe (tıknaz‘S Lachlan Watson) iyileşmek için ailesinin Cape Cod kulübesine gider. Bu yalnız – ama olduğu gibi Duyulmamış araştırırken, görünüşe göre hem doğal hem de doğaüstü şekillerde yalnız olmadığını keşfeder.

Sağırlık, bir karakteri daha savunmasız kılmak ve/veya onları beklenmedik durumlarda güçlendirmek için kullanılan, korku filmlerinde şaşırtıcı derecede yaygın bir temadır. yollar (bkz: Mike Flanagan‘S sus, the Sessiz Bir Yer seri). Duyulmamış buna dokunur ama aynı zamanda filmlerden öğeler de çeker GözDaha önce kör olan bir kadının, kornea nakli sonrası hayaletimsi fenomenler yaşamaya başladığı, geri getirdiği onun görüşü Chloe’nin durumunda, deneysel tedavi hızlı bir şekilde başarılı olduğunu kanıtlıyor; bu, bazı rahatsız edici yan etkiler taşıyan bariz bir tıbbi mucize.

Bu ilgi çekici öncül, Chloe’yi süregelen bir gizemin merkezine yerleştiren bir hikayeye dönüşüyor. Hastalanıp işitme duyusunu kaybettiği yıl, annesi iz bırakmadan ortadan kayboldu, bir çift trajik olay, babasına kendisini ve kızını birkaç eyalet uzağa taşıması için ilham verdi. Chloe, hem ameliyatının ardından iyileşmek hem de uzun süredir ihmal edilen evi satışa hazırlama sürecini başlatmak için Cape Cod’a döndüğünde, melankolik anılarla beslenen pek çok psişik acının onu beklediğini fark eder. duyduğunu ve daha mutlu zamanların ev filmlerini içeren bir yığın tozlu video kasetini hatırlayabilir.

The Unheard's Intrikuing Premise, Çok Fazla Korku Klişesinin Peşine Düşüyor başlıklı makale için resim

resim: Titreme

Duyulmamış‘ın ortamı, yönetmen Jeffrey A. Brown’ın önceki filmiyle bazı DNA’lar paylaşıyor Sahil Evi—her ikisi de görünüşte barışçıl, ancak üzerlerinde bir önsezi duygusu olan izole edilmiş sahil topluluklarında geçiyor. Duyulmamış fırınlanmış ürkütücü kalitesinden iyi yararlanır offseason modunda bir tatil kasabasıyandaki sözde boş evde yanan bir ışık gibi zararsız bir şey anında paranoyaya neden olabilir.

Öğrendiğimize göre, Chloe göründüğü kadar akli dengesi yerinde değil; Hala annesinin yasını tutuyor, antidepresan alıyor, bu gerçeği işitme projesini yürüten doktora açıklamayı başaramıyor. Sarmallaşmaya başladığında – onunla bir şekilde iletişim kuruyor gibi görünen o VHS kasetlerine odaklandığında; kaçamadığı bedensiz statik seslerin nereden geldiğini anlamak için zeminde delikler açmak; ve hatta yan taraftaki evin etrafını gözetlemek – tekrar duyabilmenin neşeli ama kafa karıştırıcı hissine rağmen, çok fazla duygusal ağırlıkla uğraşan genç bir insan için davranışı makul geliyor. Keşke tedavisinin bir parçası olarak doktoru bir terapi teklifinde bulunsaydı ve ayrıca Cape Cod’daki tanıdık çevresinin, her ikisi de kitabın tüm bölümlerini alabilen iki adamı aşmasını dilerdiniz. Korkunun Hediyesi. bu yardımcı olmuyor Duyulmamış Chloe’nin annesinin ortadan kaybolmasından bu yana, topluluğun devam eden bir kayıp genç kadın sorunu yaşadığını bize bildiren önemli bir alt plan üzerinde çalışıyor.

The Unheard's Intrikuing Premise, Çok Fazla Korku Klişesinin Peşine Düşüyor başlıklı makale için resim

resim: Titreme

Bu son noktalar nihayetinde nerede Duyulmamış-ki ikide Titreşen, tekrarlanan VHS çekimlerinden oluşan çok fazla sahne olması nedeniyle saatler aşırı uzun geliyor ve yönünü kaybediyor. Chloe’nin iyileşmiş ancak güvenilmez işitme duyusu ve bunun, ötesinden gelen sesleri algılama yeteneğiyle bağ kurma şekli, bir korku filmi için ilginç konulardır, en başından annesinin belirsiz kaderi hakkında iyi bir fikir edinmiş olsanız bile. önemli olduğunu kanıtlayacak. Ne yazık ki oyuncu kadrosu o kadar küçük ki, kötünün kim olduğunu tam olarak seçmek zor değil. Ve benzeri Duyulmamış öngörülebilir bir kedi-fare senaryosuna dönüşüyor, son dakikada bir değişiklik bile bunun nereye gittiğini bildiğiniz hissini telafi edemez yol çok erken

Duyulmamış Mükemmel gerginliğe sahip timsah korku filminin de yazarlarından olan Michael Rasmussen ve Shawn Rasmussen tarafından yazılmıştır. Sürünmek. Watson ile birlikte, Michele Hicks’i canlandırıyor. (Bay Robot, Turuncu Yeni Siyahtır)Shunori Ramanathan (Arama ekibi)nick sandow (Turuncu yeni siyahtır)ve Brendan Meyer (OA). 31 Mart’ta Shudder’da yayınlanmaya başlıyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7