Perşembe günü, Huawei, üç yeni amiral gemisi telefonu olan P60, P60 Plus ve P60 Art’ı tanıttı. Aynı zamanda, orta sınıf Enjoy 60 ve katlanabilir Mate X3’ü tanıttı. Huawei’nin yeni telefonlarıyla gurur duyduğunu söylemek yetersiz kalır. Başına GizchinaHuawei Device BG COO’su He Gang, duyuruların ardından düzenlenen medya Soru-Cevap bölümünde, Huawei’nin yeni telefonlarını piyasaya sürmesinin ardından iPhone’un pazar payını kaybedeceğini söyledi.
Etkinlik sırasında şirket, katlanabilir Mate X3’ü iPhone 14 Pro Max ile karşılaştırarak en yeni Huawei katlanabilirinin Apple’ın en üst düzey akıllı telefonundan hem daha ince hem de daha hafif olduğunu gösterdi. Huawei P60 serisi, Huawei’ye göre iPhone 14’e kıyasla kameraya %191 daha fazla ışık girmesine izin veren 10 kademeli değişken bir diyaframa sahiptir. Huawei ayrıca süper odaklı gece görüş telefoto lensinin ışık kapasitesini %488 artırdığını söylüyor. iPhone 14 Pro Maks.

Neye hayran olduğumuz kadar Huawei, ABD tarafından şirkete getirilen kısıtlamalarla uğraşmak zorunda kalırken bunu başardı, P60 serisi kameralar ne kadar iyi olursa olsun, Huawei’nin Apple’dan herhangi bir pazar payı alması zor olacak. Huawei, dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon pazarında (ABD) telefon satamaz. Ayrıca, iPhone biraz güç kazanıyor gibi görünüyor ve küresel birinci sınıf akıllı telefon pazarının %75’ine sahip. Bunlar 600 $ ve üstü fiyatlı telefonlar.

Elma da zirvede Samsung ve şu anda küresel akıllı telefon pazarında %23’lük lider bir paya sahip. Belki de Huawei, akıllı telefon işletmesinin bozduramayacağı bir çek yazıyordur. Bu, Huawei’nin telefonlarının olağanüstü olmadığı anlamına gelmez. Bu şirket bir eli arkasından bağlı olarak yenilik yapmaya devam ediyor. Ancak gerçek şu ki Huawei, 5G sinyallerini destekleyen telefonları için yonga setleri kullanamıyor. Sonunda, belki şimdi bile, bu önemli olacak.telefon-1