Google’ın, Android ekosisteminin kullanıcıları için çoklu cihaz kullanımını basitleştirmek için iOS benzeri bir özelliği kullanıma sunmaya başladığı bildiriliyor. Artık Google PlayStore’un ‘Uygulamaları ve cihazı yönet’ bölümü altında ‘Uygulamaları Cihazlara Senkronize Et’ başlıklı yeni bir seçeneğin kullanıma sunulduğu söyleniyor. Bu seçeneğin, Android kullanıcılarının tek bir Google hesabından giriş yaptıkları tüm cihazlara uygulama yüklemesine izin vermesi bekleniyor. Bu özelliği kullanıma sunmanın ardındaki amaç, diğerlerinin yanı sıra telefon, tablet ve saat gibi Android cihazların kullanıcıları için uygunluk katsayısını yükseltmektir.

Google, bu özelliğin kullanıma sunulacağını resmi olarak duyurmadı, ancak bazı kişiler PlayStore’daki yeni seçeneği şimdiden fark etti. Aynı ekran görüntüleri Twitter’da ortaya çıktı.

Seçeneğe dokunmanın, kullanıcıların Google hesaplarında oturum açmış olan tüm cihazları görmelerine izin vereceği bildiriliyor. Ardından, telefon uygulamalarını senkronize etmek istedikleri cihazları seçebilir veya seçimlerini kaldırabilirler.

Google’dan bir not bildirildiğine göre ayrıca, “Bu cihaza yüklediğiniz uygulamalar, senkronize edilen cihazlarınıza da yüklenecektir.”

Aynı anda iki veya daha fazla Android telefon kullanan kişiler, aynı Google hesaplarında oturum açmış tüm uygulamalarını tüm telefonlarda yansıtabilecek. Ancak özellik, bağlı tüm cihazlardaki uygulamaları aynı anda güncellemeyecektir. Kullanıcılar, farklı cihazlardaki tüm uygulamaları manuel olarak güncellemek zorunda kalacak.

Bu özelliğin daha geniş kullanıma sunulmasıyla ilgili ayrıntılar, zaman çizelgesi de dahil olmak üzere belirsizliğini koruyor. Google’dan bu özellikle ilgili bir onay da şimdilik bekleniyor.

Apple zaten bu işlevi iOS kullanıcılarına sağlıyor. Varsayılan olarak, aynı Apple Kimliğine bağlı tüm aygıtlar iPhone’lar, iPad’ler, MacBook’lar ve Apple Saatler arasında eşzamanlanır.


Yeni piyasaya sürülen Oppo Find N2 Flip, şirketten Hindistan’da piyasaya sürülen ilk katlanabilir. Ancak Samsung Galaxy Z Flip 4 ile rekabet etmek için gerekenlere sahip mi? Bunu Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8