Ya size aktör Madison Iseman’ın tanrıça Athena’nın reenkarnasyonu olduğunu söylesem? Bahsettiğim herhangi bir fikrin var mıydı Zodyak Şövalyeleri1980’lerin hit manga/anime serisinin yaklaşan canlı aksiyon uyarlaması, orijinal adı Aziz Seiya? Şaşırırım, çünkü uyarlamalar Kuzey Amerika dışında hemen hemen her yerde son derece popülerdi, ama belki film – ve yeni fragmanı – bunu düzeltebilir.

Orijinal serinin sadece ana hatlarını biliyorum, o da beş gencin sihirli, renk kodlu güçlere sahip olduğu. Yunan tanrıçası Athena’nın reenkarnasyonunu onu yok etmek ve Dünya’yı yönetmek isteyen diğer Yunan tanrılarından korumak için Zodyak’ın çeşitli takımyıldızlarına/burçlarına dayanmaktadır. Ve bu fragmana göre, film… buna biraz sadık görünüyor:

Knights of the Zodiac – Özel Fragman (2023) Mackenyu, Famke Janssen, Sean Bean

İşte resmi özet: “İnatçı bir sokak çocuğu olan Seiya (Mackenyu), kaçırılan kız kardeşini ararken zamanını nakit para için savaşarak geçiriyor. Dövüşlerinden biri farkında olmadan sahip olduğunu hiç bilmediği mistik güçlere dokunduğunda, Seiya kendini savaşan azizlerin, kadim büyü eğitiminin ve onun korumasına ihtiyacı olan reenkarne bir tanrıçanın dünyasına itilmiş halde bulur. Hayatta kalacaksa, Zodyak Şövalyeleri arasında hak ettiği yeri almak için kaderini kabul etmesi ve her şeyi feda etmesi gerekecek.”

yalan söylemeyeceğim Harika hisler alamıyorum bu filmden Batılı izleyiciler için yeniden düzenlenmiş gibi hissettiriyor, ki bu genellikle bir filmin başarısına giden en iyi yol gibi geliyor, ancak bir anime uyarlaması olduğunda, genellikle kaynak materyali azaltıyor. Ve yeniden, Zodyak Şövalyeleri burada hiçbir zaman çok popüler olmadı, bu da neden en başta neden İngilizce bir yapım olduğunu merak etmeme neden oldu.

Zodyak Şövalyeleri 12 Mayıs’ta Amerikan tiyatrolarında geliyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7